PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kiabi z Grupą Schiever uruchomią kilka placówek franczyzowych w Warszawie

Autor: dlahandlu.pl 27 sierpnia 2015 12:30

Kiabi z Grupą Schiever uruchomią kilka placówek franczyzowych w Warszawie Fot. za Facebook.com/kiabipolska

Po otwarciu 5 sklepów oraz centrum logistycznego w Rosji w 2014 roku, KIABI planuje otwarcie kilku placówek w Warszawie w systemie franczyzowym (master franchising) we współpracy z Grupą Schiever. Pierwszy polski sklep został otwarty na początku 2015 roku w centrum handlowym Blue City w Warszawie.

Polska jest 10. krajem lokalizacji Grupy, z 38,5 mln mieszkańców, z czego 1,7 miliona to mieszkańcy Warszawy, dlatego stanowi on dla KIABI rynek strategiczny, na którym docelowo firma chce otworzyć dwadzieścia sklepów. Po pierwszym etapie otwarcia sklepów w stolicy, KIABI stawia sobie za cel inne miasta takie jak Kraków, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Wrocław.

Opierając się na koncepcji zarządzania średnią powierzchnią 1600 mkw., KIABI chce konkurować z markami obecnymi już w centrach handlowych.

Celem na najbliższe 5 lat dla marki KIABI jest realizacja 50 proc. swojej sprzedaży poza granicami Francji (dziś jest to 20%). Marka będzie wzmacniać swoją pozycję w krajach, w których jest już dobrze znana  i rozpoznawana (Francja, Hiszpania, Włochy, Rosja) poprzez otwieranie nowych sklepów w centrach handlowych. W 2015 roku KIABI chce przekroczyć próg 500 sklepów na świecie, otwierając 30 sklepów, z czego 21 będzie zlokalizowanych za granicą. Po Polsce marka będzie obecna w 3 nowych krajach (w systemie franczyzy): w Arabii Saudyjskiej, jednym z krajów Maghrebu oraz jednym z krajów Afryki Subsaharyjskiej. Do sieci należy 449 sklepów, z czego 97 znajduje się poza Francją, a obrót firmy przekracza miliard euro (1,87 mld euro w 2014 roku). Firma zatrudnia 8 200 współpracowników w 9 krajach. Powstałe w 1978 roku na północy Francji KIABI oferuje modę w niskich cenach dla całej rodziny. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane