Kiełba w Gębie na FoodShow 2017: Food truck wymaga olbrzymiego zaangażowania i elastyczności

www.portalspozywczy.pl 22 marca 2017 10:42

- W przeszłości w ulicznych mobilnych knajpach mogliśmy zjeść jedynie gumowe zapiekanki, dzisiaj oferta jest znacznie szersza, konsumenci chętnie konsumują w tego typu miejscach - mówił podczas debaty zatytułowanej "Gastronomia niejedno ma imię" w ramach FoodShow 2017 Jarosław Czechowski, współzałożyciel, dyrektor zarządzający, sieć Grill Barów Kiełba w Gębie.

Jarosław Czechowski jest zdania, że tzw. street food zaczyna rewolucjonizować polski rynek gastronomiczny. - Znacznie łatwiej jest otworzyć food trucka niż restaurację. Nie ukrywam jednak, że taki biznes wymaga od nas pełnego zaangażowania, jest mocno nieprzewidywalny - dodał podczas debaty współzałożyciel, dyrektor zarządzający, Sieć Grill Barów Kiełba w Gębie.

Jego zdaniem, nurt street food ma ogromne szanse, aby przejść z food truck’a do stałej lokalizacji. Trzeba dbać i promować swój koncept oraz ofertę.

- Oba rozwiązania, czyli zarówno mobilna lokalizacji, jak i stała, mają swoje wady i zalety. Food truck wymaga olbrzymiego zaangażowania i elastyczności co do udziału w różnych zlotach, eventach, pracy po nocy i w różnych warunkach, gdzie czasami zyski zależą od lokalizacji czy pogody. Tego nie ma w restauracjach stacjonarnych, choć tu z kolei nie można zmieniać lokalizacji, więc trzeba bardzo rozsądnie wybrać miejsce na taką stałą placówkę gastronomiczną – komentował przedstawiciel konceptu Kiełba w Gębie.

Potwierdził, że jeśli pozyskamy stałych klientów w foodtruckach, zbudujemy markę i zadbamy o stałą wysoką jakość, to sukces w lokalizacji stacjonarnej jest już tylko kwestią chęci i zaangażowania.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane