PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kiełbasa, wędliny, sery i pieczywo najchętniej kupowanymi produktami tradycyjnymi

Autor: dlahandlu.pl 29 czerwca 2017 16:27

- Najczęściej kupowanymi produktami żywności regionalnej oraz tradycyjnej  zgodnie
z przedstawionymi badaniami są: kiełbasa, wędliny, sery, pieczywo. Specyficzne surowce, unikalne technologie, związek z regionem i jego kulturą – to nieodłączne cechy odróżniające produkty regionalne i tradycyjne od żywności produkowanej masowo w dużych zakładach przetwórczych - mówi Anna Radowicka, specjalistka ds. żywienia, komentując badania „Konsument na rynku żywności tradycyjnej i regionalnej” wykonanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie sieci E.Leclerc.

- Rola produktów tradycyjnych i regionalnych w dietach konsumentów może odgrywać ogromną rolę. Przede wszystkim konsument spożywa w swojej codziennej diecie produkty wysokiej jakości pod względem świeżości, zapachu oraz wartości odżywczej. Najważniejsza jest ich bioprzyswajalnośc, czyli ile witam i składników mineralnych de facto zostanie przyswojonych przez organizm. Produkty tradycyjnie oraz regionalne spełniają to kryterium. Ponadto, produkt regionalny to część kultury żywieniowej przekazywanej z pokolenia na pokolenie - podkreśla eskpertka.

Wysoka jakość omawianych produktów wiąże się z wykorzystaniem tradycyjnych, często ekologicznych surowców, takich jak dawne odmiany owoców, stare odmiany zbóż oraz rodzime rasy zwierząt gospodarskich. - Ma to ogromny wpływ na kształtowanie nawyków żywieniowych wśród dzieci. Przede wszystkim jakość produktów, która wiąże się z bioprzyswajalnością witamin
i składników mineralnych. Przewaga konkurencyjna nad żywnością masowo produkowaną spowodowała, że produkty regionalne i tradycyjne zaistniały na rynku. Konsumenci muszą o nich dużo wiedzieć, aby były atrakcyjne dla nich - dodaje Anna Radowicka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane