PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kierownicy sklepów mogą liczyć na zarobki od 2,7 do 5,3 tys. zł

Autor: infopraca.pl/dlahandlu.pl 20 kwietnia 2010 12:39

Wraz z poprawą koniunktury, przybywa ofert pracy w handlu oraz przemyśle spożywczym. W kwietniu, w największych polskich serwisach rekrutacyjnych, opublikowano ponad 12 tys. ofert dla handlowców, sprzedawców oraz pracowników sektora spożywczego. Praca czeka zarówno na osoby bez przygotowania zawodowego, jak i na te, które mają już duże doświadczenie handlowe - podaje serwis InfoPraca.pl

Co szóste ogłoszenie rekrutacyjne zamieszczone w polskim Internecie jest skierowane do osób szukających pracy na stanowiskach związanych ze sprzedażą. Należy jednak pamiętać, że handel jest branżą, która charakteryzuje się ciągłą fluktuacją kadr, jak i stale zmieniającym się zapotrzebowaniem na pracowników tymczasowych. 35 proc. ogółu propozycji zaadresowanych jest do pracowników fizycznych w handlu, czyli sprzedawców, kasjerów, personelu pomocniczego czy pracowników magazynów. Najwięcej ofert pracy dla handlowców czeka na mieszkańców Mazowsza, Wielkopolski, Śląska i Małopolski. Najtrudniej zostać handlowcem w województwach świętokrzyskim, podlaskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.

Rok 2010 będzie zbliżony pod względem wyników do tych osiągniętych w roku 2009. Spodziewam się, że firmy z branży FMCG będą obecne na rynku pracy w zakresie podobnym, jak w roku minionym. Nadal rozwija się rynek zakupów i handlu w Internecie, planowane są budowy nowych hipermarketów, tak więc może to znaleźć przełożenie na ilość ofert pracy w tym segmencie - wyjaśnia Katarzyna Gutmańska, dyrektor personalny Hoop Polska. 

Propozycje zatrudnienia z branży handlowej są adresowane zarówno do specjalistów, jak i osób bez doświadczenia zawodowego - tak jest w przypadku sprzedawców, przedstawicieli handlowych czy pracowników działów zajmujących się logistyką. Wyjątek stanowią stanowiska wymagające unikalnej i specjalistycznej wiedzy. W sektorze FMCG często znajdują zatrudnienie absolwenci kierunków ekonomicznych, jak i technicy czy humaniści.

Z analizy ofert opublikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl wynika, iż sprzedawca może zarobić średnio od 1500 zł do 2200 zł brutto, kierownik sklepu od 2 700 zł do 5 300 zł. Natomiast dyrektor ds. sprzedaży może liczyć na średnie uposażenie w wysokości od 10 400 zł do 19 900 zł brutto. Według raportu firmy Sedlak & Sedlak, zajmującej się badaniem płac w różnych grupach zawodowych w Polsce, w 2009 roku średnie płace w handlu spadły aż o 500 zł. Można przewidywać, że w 2010 roku poprawiający się stan polskiej gospodarki korzystnie wpłynie na wyniki firm, a dzięki temu - pośrednio - na poziom płac w branży handlowej - dodaje Beata Szilf-Nitka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane