Kierownik budowy i inspektor nadzoru inwestorskiego winni zarwania sufitu w Poznań City Center

Autor: Głos Wielkopolski 8 października 2014 11:30

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego winnymi zarwania sufitu w galerii Poznań City Center - podaje gloswielkopolski.pl.

Wnioski o ukaranie kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego zostały złożone do Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Główne zarzuty to rażące błędy i zaniedbania oraz brak kontroli nad pracami budowlanymi, które zagroziły zdrowiu i życiu ludzi. Przyczyną zarwania się konstrukcji była niewłaściwa kolejność wykonywania prac.

 

Po wykonaniu podwieszonego sufitu, trwały jeszcze roboty instalacyjne. Monterzy przy zakładaniu klimatyzacji i instalacji elektrycznej chodzili po suficie. Dodatkowo został on nadmiernie obciążony elementami, które nie powinny się znaleźć na konstrukcjach podwieszanych. Za współwinnego uznano inspektora nadzoru Trigranitu - informuje gloswielkopolski.pl.

Zniszczeń ostatecznie dokonała woda, która przeciekała przez nieszczelny dach galerii handlowej i dodatkowo obciążyła nieprawidłowo wykonany sufit. Fragment podwieszanego sufitu w PCC o powierzchni około 800 mkw. runął w nocy 25 kwietnia. Po wypadku galeria handlowa była zamknięta do 7 maja. Część drugiego piętra, na której spadł sufit, była niedostępna do 22 lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • jyh 2014-10-08 18:04:49

    Niech kapie ile się da , mało który wykonawca/podwykonwawca dostal zaplate ze prace w tym Centrum Handlowym , większość otwarc sklepow to jeden wielki przekręt , same sprawy sadowe które się tocza aby grac na czas

  • city 2014-10-08 14:36:04

    a w CityCenter w TK Maxie nadl kapie woda ...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane