Kim jest nowy prezes GPW?

Autor: wnp.pl 4 stycznia 2017 12:41

Rafał Antczak, powołany 4 stycznia 2017 r. na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, to jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów z ponad 20-letnim stażem menedżerskim.

W latach 2006-2008 był dyrektorem zarządzającym i głównym ekonomistą Grupy PZU - nadzorował inwestycje finansowe na rynku kapitałowym, restrukturyzację spółek ukraińskich, strategię firmy. W latach 1994-2006 był ekonomistą w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE. W 2005 r. - doradcą ekonomicznym i współtwórcą programu m.in. autorem koncepcji podatku liniowego w Polsce (tzw. 3x15).

W następnych latach brak reform zepchnął go na pozycję krytyka poprzedniej ekipy. W publicznych wypowiedziach podkreślał konieczność przeprowadzenia reform państwa, także strukturalnych - w rozmowach z wnp.pl narzekał m.in. na brak polityk sektorowych.

Objęcie przezeń stanowiska prezesa GPW powinno zostać dobrze przyjęte przez rynki zarówno ze względu na głoszone dotychczas poglądy, jak i doświadczenie. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu może być jedynie fakt, że to kolejna zmiana kadrowa w ważnej spółce skarbu państwa bez wyraźnych powodów.

4 stycznia 2017 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych powołało Rafała Antczaka na nowego prezesa giełdy. Zastąpi on na tym stanowisku prof. Małgorzatę Zaleską. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane