Klienci o ekologii: Foliówki są szkodliwe, za mało piw ma butelki zwrotne

Autor: dlahandlu.pl 1 lipca 2015 21:36

Klienci o ekologii: Foliówki są szkodliwe, za mało piw ma butelki zwrotne Fot. Shutterstock.com

Większość klientów zabiera swoją torbę na zakupy, ale połowie badanych nie przeszkadza, że muszą płacić za reklamówki. Foliówki są wskazywane przez kupujących jako działanie szkodliwe dla środowiska - wynika z ankiety Fundacji Polskiego Handlu, przeprowadzonej wśród konsumentów podczas zakupów (kwiecień – czerwiec 2015).

Ankietowani wskazali, że wśród sieci handlowych brak jednolitego podejścia do kwestii płatnych jednorazowych reklamówek. Połowa ankietowanych odpowiedziała jednak, że płacenie za reklamówkę nie jest problemem.

61 proc. badanych zabiera na zakupy swoją torbę, ponieważ nie chce kupować jednorazówek. 

Aż 67 proc. ankietowanych nie zwraca do sklepu butelek po piwie. Dlaczego? Zdaniem badanych duża ilość marek piw nie posiada butelek zwrotnych, w szczególności dla mniejszych pojemności. Klienci wskazali również, że sklepy uznają zwrot tylko za paragonem, którego zazwyczaj nie mają. Części z nich po prostu nie chce się nosić butelek. 

Jakie działania ekologiczne widzą w sklepach? Płatne reklamówki, pudełka na zużyte baterie, biodegradowalne reklamówki, torby ekologiczne, oddzielne stanowiska ze zdrową żywnością, papierowe opakowania.

Za szkodliwe dla środowiska działania klienci uważają bezpłatne reklamówki, zbyt dużo niepotrzebnych opakowań produktów, które generują dodatkowe śmieci, foliowe opakowania, dużo chemii w produktach, ruch samochodowy w pobliżu sklepu.

Czy działania ekologiczne obiektu mają znaczenie przy wyborze sklepu? Zwykle klienci wybierają ten sklep, który jest po drodze.

W ankiecie wzięło udział 50 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane