PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Klienci szukają w internecie informacji o produktach chemii gospodarczej

Autor: dlahandlu.pl 21 grudnia 2010 16:00

Wyniki badania przeprowadzonego dla IAB przez PBI pokazują, że dla internautów odpowiedzialnych za zakup produktów chemii gospodarczej internet jest jednym z istotnych źródeł informacji na temat tej kategorii produktowej. Internauci aktywnie poszukują w sieci informacji na temat konkretnych produktów chemii gospodarczej - ich cen, składu i sposobu działania.

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie wybranego produktu chętnie kierują się opiniami innych użytkowników, także tymi dostępnymi online na forach i grupach dyskusyjnych, w wyszukiwarkach i na stronach producentów produktów. Badani nie są tylko biernymi odbiorcami informacji o produktach, sami często dzielą się z innymi zdobytą wiedzą: przesyłają linki, dyskutują na forach oraz komentują reklamy.

Badani internauci najczęściej poszukują w internecie informacji na temat proszków i płynów do prania oraz odplamiaczy i wybielaczy (46 proc.).

Z odpowiedzi badanych internautów wynika, że internet pełni istotną rolę także w planowaniu zakupu. 58 proc. pytanych jest zdania, że internet jest dobrym miejscem, aby dowiadywać się o nowościach w ofercie.  57 proc. respondentów oczekuje, że informacje o produktach chemii gospodarczej będą jak najszerzej obecne w internecie.

Internet jest pomocny również w procesie samego zakupu. Trzy czwarte badanych zgodziło się, że informacje z internetu pomogły zdecydować jakie produkty chemii gospodarczej kupić podczas codziennych zakupów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane