Klienci zatruli się marką własną sieci hipermarketów

Autor: gazeta.pl 13 września 2013 14:54

Brytyjski sanepid nakazał sieci hipermarketów Sainsbury wycofanie wszystkich produktów marki własnej tej firmy, które zawierają rzeżuchę. Ma to zapobiec rozpętaniu się epidemii. Jak dotąd 15 osób wylądowało w szpitalu z powodu zakażenia bakterią E. coli - czytamy w gazeta.pl

Dotychczas 13 Anglików, Walijczyk i Szkot znaleźli się w szpitalu. Wykryto u nich zakażenie bakterią E. coli. Jeszcze nie rozstrzygnięto ze stuprocentową pewnością, gdzie zarazili się bakterią. Brytyjski sanepid (FSA) nakazał sieci hipermarketów Sainsbury wycofanie określonych produktów, gdyż zdaniem inspektorów to one są najbardziej prawdopodobnym powodem zatrucia. Śledztwo wciąż trwa. Pomagają w nim także lokalne władze i brytyjski resort zdrowia.

Zakaz objął w sumie sześć produktów marki własnej hipermarketu, które pojawiły się w sklepach po 1 sierpnia 2013 roku. Chodzi głównie o pakowane w foliowe paczki warzywa i sałatki warzywne z domieszką rzeżuchy. Żaden inny supermarket nie musiał wycofać swoich produktów. - FSA zwróciła naszą uwagę na to, że niewielka liczba Brytyjczyków znalazła się w szpitalu z powodu zakażenia bakteryjnego. Bezpieczeństwo klienta to dla nas nadrzędna wartość, dlatego wycofujemy towary określonego producenta - mówił rzecznik Sainsbury.

Tłumaczył też, że ich testy zarówno podejrzanej rzeżuchy, jak i innych podobnych produktów nie wykazały obecności bakterii. - Będziemy na bieżąco informować klientów - dodał. Każdy, kto kupił po 1 sierpnia w Sainsbury rzeżuchę, w żadnym wypadku nie powinien jej spożywać, lecz odnieść do hipermarketu, który zwróci klientom pieniądze.

Sainsbury to trzecia pod względem wielkości sieć hipermarketów w Wielkiej Brytanii z przeszło 16-proc. udziałem w tamtejszym rynku. Ustępuje jedynie sieci Tesco (ponad 30 proc. udział) i Asda (16,6 proc.) - czytamy w gazeta,pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane