PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Klient płacący kartą nie zrezygnuje z zakupu towaru przy kasie

Autor: Rzeczpospolita 6 października 2011 09:20

Liczba kart płatniczych w portfelach Polaków przekracza 30 milionów, a wartość realizowanych nimi transakcji bezgotówkowych zbliża się do 100 miliardów złotych rocznie. Klient posługujący się kartą płatniczą przy kasie nie wyjmie z koszyka części towaru, bo zabrakło mu pieniędzy na część zakupów - pisze Rzeczpospolita.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, klient jeśli jest przyzwyczajony do używania kart, z dwóch podobnych sklepów wybierze ten, gdzie będzie mógł zapłacić bezgotówkowo. Dlatego przedsiębiorca, który sprzedaje towary klientom detalicznym, powinien przynajmniej rozważyć zainstalowanie w punkcie sprzedaży terminalu do akceptacji kart płatniczych.

Na poziom prowizji od rozliczonych transakcji ma wpływ przede wszystkim wysokość obrotów w płatnościach kartami, jeśli sklep już wcześniej je akceptował i tylko chce zmienić usługodawcę, lub łączna wartość sprzedaży, jeśli przedsiębiorca dotąd przyjmował tylko gotówkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2012-01-17 18:48:18

  Zawsze kupuję tam gdzie można płacić kartą. Często idę po dwie rzeczy a kupuję 10, bo jeszcze coś mi się przypomni. A teraz lubię kupować w sklepie internetowym Frega24 , bo także płacę kartą. Szkoda tylko ,że mały wybór artykułów spożywczych. Miał być asortyment poszerzony w od stycznia i nic jak na razie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane