PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Klientka chce odszkodowania za wypadek w Biedronce

Autor: Gazeta Wyborcza 10 stycznia 2011 14:18

Barbara Niemczyk z Będzina zasłabła w sklepie i upadając, chwyciła się wózka z kwiatami. Jego ostra, nieosłonięta krawędź przecięła ścięgna oraz nerwy lewej dłoni kobiety. Ponieważ właściciel sieci sklepów odmówił wypłaty zadośćuczynienia, kobieta chce skierować sprawę do sądu - czytamy w Gazecie Wyborczej

Kobieta upadając i przytrzymując się wózka, przecięła sobie ścięgna i nerwy lewej dłoni. Pogotowie zabrało ją do szpitala, gdzie ją zoperowano, a następnie uszkodzoną rękę wsadzono do szyny gipsowej. Do teraz chodzi na rehabilitację, bo ma stały przykurcz palców, a trzema w ogóle nie może ruszać. Z tego powody straciła też pracę.

Córka kobiety zaraz po wypadku zdobyła pisemne oświadczenia klientów, którzy byli świadkami wypadku. Potwierdzają, że regał z kwiatami miał ostre, niezabezpieczone końcówki. Dodatkowo kierownik będzińskiej Biedronki potwierdził na piśmie, że "nasz sklep jest przed przebudową i nie mamy zabezpieczeń na wózki. Nikt nigdy ich nie zabezpieczał, jak przychodzą z kwiatami, tak są wystawiane na sklep". Jednak zaraz po wypadku wózki z kwiatami zaczęto zabezpieczać.

Kilka miesięcy temu prawnik pani Barbary zwrócił się do Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka, z wezwaniem o wypłatę 30 tys. zł zadośćuczynienia za doznane przez kobietę krzywdy. W imieniu spółki odpowiedział PZU: wypłata odszkodowania się nie należy, bo wózek z kwiatami posiadał atest, nie był uszkodzony, został prawidłowo ustawiony w sklepie, a ostre krawędzie znajdują się w miejscach niedostępnych dla klienta w momencie dokonywania wyboru roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kaliszanka 2011-01-24 10:45:04

  PZU to totalnie okropny ubezpieczyciel! ja miałam wypadek w miejskim autobusie i tez PZU odmówiło wypłaty ubezpieczenia jako ubezpiczyciel KLA

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane