PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kłopoty Walmarta na Wyspach: Asda z najgorszym wynikiem od 17 lat

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 7 sierpnia 2017 11:11

Powiedzieć, że brytyjska sieć supermarketów Asda miała słaby czas to eufemizm: to najgorszy rok detalisty, od kiedy Walmart przejął sieć w 1999 roku.

Trzecia co do wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii zanotowała w ubiegłym roku spadek obrotów o 5 proc. -  z 22,3 do 21,6 mld funtów (około 24 mld euro). Zysk przed opodatkowaniem spadł o 20 proc., do poziomu 791,7 milionów funtów (900 milionów euro). 

Zarządzający Asdą w Wielkiej Brytanii Sean Clarke powiedział, że były to wyniki "poniżej oczekiwań". Nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć powody: brytyjscy konsumenci coraz częściej robią zakupy online oraz korzystają z oferty konkurencji, w tym sklepów convenience. Z drugiej strony niemieccy dyskonterzy - Aldi i Lidl - szybko zdobywają udziały w brytyjskim rynku dzięki swojej strategii cenowej.

Niemniej wydaje się, że sieć wraca do gry - w ciągu dwunastu tygodni, obejmujących okres do 16 lipca, Asda poinformowała, że ​​przyciągnęła 398 000 nowych klientów. Według firmy badawczej Kantar sprzedaż sieci w tym kwartale była o 1 proc. wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane