Kolejna próba sprzedania masy upadłościowej delikatesów mięsnych U Rzeźnika

Autor: gazeta.pl 14 sierpnia 2013 11:59

Po raz trzeci syndyk masy upadłościowej PMB podejmuje próbę sprzedaży części majątku należącego do likwidowanej spółki. O blisko 100 tys. taniej można kupić pakiet większości udziałów w sieci Delikatesy Mięsne "U Rzeźnika", na przetarg wystawiono też trzy nieruchomości poza Białymstokiem - czytamy w gazeta.pl.

14 sierpnia okaże się, czy w końcu znajdzie się jakiś chętny na elementy majątku PMB. Do kupienia jest 1060 udziałów w spółce Delikatesy Mięsne "U Rzeźnika". Poprzednio proponowana stawka wywoławcza za blisko 95-procentowy pakiet to ponad 500 tys. zł. Teraz oferowana kwota to prawie 370 tys. zł.

Ponownie sprzedawana jest też nieruchomość zabudowana w Łomży oraz nieruchomości z ubojnią bydła w Brzeźnicy. W pierwszym przypadku stawka wywoławcza wynosi teraz ponad 2 mln zł. Z kolei w Brzeźnicy za dwie działki ustalono stawkę wywoławczą na poziomie niespełna 3,3 mln zł. Wcześniej było to odpowiednio 2,29 mln zł i 3,865 mln zł. Na takie obniżki zdecydowała się rada wierzycieli PMB. Spółka miała wobec nich zadłużenie rzędu 70 mln zł.

Syndyk masy upadłościowej Alina Sobolewska zamierza organizować kolejne przetargi co miesiąc, aż do skutku. Do tej pory nie wystawiono jeszcze głównego zakładu w Białymstoku, przy ul. Poziomej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • działacz 2013-08-23 16:26:38

  na terenie zakładu działa s zoo która niszczy majatek za wynajempomieszczeń placą ale z maszyn kożystają za darmo przy tym korzystają z maszyn nie naprawiając ich tylko przekładają części z innych aby do jutra

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,76

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane