PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejna sieć handlowa ukarana przez inspekcję handlową

Autor: www.dlahandlu.pl 18 czerwca 2012 12:48

Zachodniopomorska Inspekcja Handlowa nałożyła na Tesco Polska karę pieniężną w wysokości 3147,90 złotych za wprowadzenie do obrotu zafałszowanego mleka koziego w proszku.

Na produktach brakowało informacji w zakresie: procentowej zawartości tłuszczu w mleku, wyrażonej wagowo w odniesieniu do produktu gotowego- obok nazwy środka spożywczego; zawartości tłuszczu w środku spożywczym po jego rozcieńczeniu lub odtworzeniu obok metody rozcieńczania albo odtwarzania; oraz że produkt „nie jest przeznaczony dla niemowląt poniżej 12 miesięcy".

W dniach 18 i 20 kwietnia 2011 r. inspektorzy reprezentujący Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej przeprowadzili urzędową kontrolę żywności u przedsiębiorcy prowadzącego działalność w hipermarkecie Tesco w Szczecinie ul. Milczańska 31f.

Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej uznał, iż stopień szkodliwości czynun z uwagi na stwierdzone w oznakowaniu przedmiotowych środków spożywczych braki jest znaczny. Powszechnie wiadome jest, że mleko jest produktem, który należy do jednych z podstawowych produktów żywnościowych. Poprzez brak uwidocznienia informacji w tym zakresie konsument bowiem pozbawiony jest rzetelnej wiedzy o produkcie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,63

  • Min

    9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane