PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejna sieć na celowniku związków zawodowych

Autor: NSZZ Solidarność, www.dlahandlu.pl 12 lipca 2012 10:49

Przedstawiciele związków zawodowych działających w sektorze handlu z Czech, Słowacji i Polski planują wspólne działania na rzecz pracowników tego sektora. W Warszawie zakończyło się dwudniowe spotkanie przewodniczących handlowych związków zawodowych z Czech, Słowacji i Polski. - Pracodawcy transnarodowi stosują często te same nieetyczne praktyki wobec pracowników. Aby się temu przeciwstawić musimy coraz częściej działać wspólnie z naszymi kolegami z zagranicy - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „S".

- Mamy już konkretny plan, który zaczniemy realizować jesienią. Jednak w tej chwili nie ujawniamy, jaka sieć będzie naszym celem - mówi Kacper Stachowski, kierownik działu rozwoju związku komisji krajowej.

Sektor handlu to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż. Jak szacuje Dział Rozwoju Związku KK NSZZ "S" pracuje w niej około 1 mln pracowników, z czego około 400 tys. pracuje w koncernach transnarodowych. Z doświadczeń "S" wynika, że niestety w większości przypadków zysk osiągany jest kosztem pracowników.
"Projekt w handlu" to efekt współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta, która angażuje się m.in. w działania związane z budowaniem dialogu społecznego i organizowaniem pracowników w związek zawodowy. Dodatkowego wsparcia udzielą związkowcom z Polski, Czech i Słowacji przedstawiciele niemieckiego Verdi oraz międzynarodowa organizacja UniCommerce, zrzeszająca związki zawodowe działające w sektorze handlu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane