PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejna spółka znajdzie się w holdingu OEX

Autor: dlahandlu.pl 25 marca 2013 13:26

Fundusz Neo Investments podpisał przedwstępną umowę nabycia 20,39 proc. udziałów w spółce Tell od firmy Impera Capital. Intencją nowego inwestora jest budowa jednej z największych firm świadczących usługi outsourcingowe.

Fundusz Neo Investments, jako współudziałowiec holdingu Outsourcing Experts (OEX), aktywnie działa m.in. w obszarach outsourcingu procesów sprzedaży i marketingu, call center oraz back-office. Za akcje spółki Tell S.A. Neo Investments zapłaci gotówką ok. 12,8 mln złotych. Ostateczna finalizacja transakcji uzależniona jest od szeregu warunków zawieszających. Wśród nich najistotniejsze to pozytywny wynik badania due dilligence oraz podjęcie przez NWZA Tell S.A uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 1 220 000 złotych poprzez emisję prywatną 6.100.000 akcji, która będzie skierowana do akcjonariuszy Grupy OEX.

Działalność Tell S.A. obecnie koncentruje się na prowadzeniu salonów sprzedaży usług i urządzeń dla operatorów komórkowych. 

Firma Tell S.A. działa na rynku telekomunikacyjnym od 1997 r. Od 2005 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka posiada największą w kraju sieć salonów sprzedaży, działających pod markami wiodących operatorów telefonii komórkowej w Polsce. W 2011 roku po połączeniu spółek należących do Neo Investments (Cursor, Galposter, Voice Contact Center) oraz SilQuern Holdings (ArchiDoc i Call One) powstał Outsourcing Experts (OEX), jeden z największych podmiotów na rynku outsourcingu w Polsce. Na początku marca 2013 roku do struktury Grupy OEX dołączyła firma Divante, dostawca rozwiązań z obszaru e-commerce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane