PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kolejna transakcja Eurocashu z franczyzobiorcą Delikatesów Centrum. Na stole ponad 270 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 6 maja 2016 11:59

Kolejna transakcja Eurocashu z franczyzobiorcą Delikatesów Centrum. Na stole ponad 270 mln zł fot. delikatesy.pl

29 kwietnia Eurocash zgłosił do UOKiK zamiar przejęcia współkontroli nad spółkami FHC-2 oraz Madas (firmy należące do franczyzobiorcy, który prowadzi 47 sklepów w ramach sieci Delikatesy Centrum). Łączna sprzedaż tych podmiotów przekracza 270 mln zł.

Sklepy, w które inwestuje Eurocash, będą nadal zarządzane przez dotychczasowego właściciela – Marka Stodółkę – w oparciu o umowę franczyzową z siecią Delikatesy Centrum oraz prawa i obowiązki dotyczące wszystkich franczyzobiorców.

– Jest to kolejna tego typu transakcja zawarta przez Eurocash z franczyzobiorcą sieci Delikatesy Centrum. Intencją tych mariaży jest zapewnienie naszym długoletnim partnerom środków, które z jednej strony zapewnią im stabilność i bezpieczeństwo finansowe, a z drugiej umożliwią dalszy rozwój prowadzonych przez nich biznesów. Grupa Eurocash umacnia natomiast relacje z odbiorcami mającymi znaczący wpływ na rozwój sieci franczyzowej Delikatesy Centrum – powiedział Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash.

Przypomnijmy, w I kwartale tego roku Eurocash sfinalizował zakup 50% udziałów w Firmie Rogala, prowadzącej 63 sklepy pod marką Delikatesy Centrum. Sprzedaż detaliczna Firmy Rogala w 2015 r. wyniosła około 367 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • fdc 2016-05-09 13:51:31

  Ciekawe, że nikt nie wspomina o tym, że odkupują delikatesy od franczyzobiorcy, który stworzył tę sieć... a potem prawa do franczyzy sprzedał Eurocashowi zachowując prowadzenie własnych sklepów. Ale chyba przestało się to opłacać..... więc żeby jak w przypadku Rogali sklepy nie odeszły do innej sieci ( zostały sprzedane) to wykupują 50% udziałów. Drugi powód to wzrost wymogu zabezpieczeń obrotów tej skali, który dla tych dwóch właścicieli był nie do spełnienia zapewne... co przyczyniło się do takiej decyzji o wykupie 50% udziałów. A kiedyś Pan Pedro twierdził, że Eurocash nigdy nie będzie miał własnych sklepów..... a te przejęcia to niby co? :) pozdrowienia dla franczyzobiorców sieci....

 • Pani od polskiego 2016-05-06 16:46:20

  Brawo Portugalczyk, tu DC tam Biedronka a głupi naród i UOKiK nic ...

  Wczoraj Eko jutro Żabka i jakoś leci

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,09

 • Śr

  2,58

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane