PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejna zmiana własnościowa w ramach Polomarketu

Autor: www.dlahandlu.pl 11 grudnia 2014 13:03

Kolejna zmiana własnościowa w ramach Polomarketu

5 grudnia do UOKiK-u wpłynął wniosek o zamiarze przejęcia kontroli przez: Bresse-Pol, Frapo-Dystrybucja, Mirosława P. i Leszka D. wspólnej kontroli nad spółką Polomarket z siedzibą w Giebni. 10 dni później zamiar przejęcia kontroli nad częścią mienia Bresse-Pol oraz Frapo-Dysrtybucja złożyła spółka G8, której siedziby nie podano. Spółka G8 będzie konsolidowała spółki operacyjne sieci Polomarket.

Bresse Pol jest udziałowcem POLOmarket sp. z o.o. Spółka zatrudnia 700 pracowników i posiada 28 sklepów w Toruniu, Lubiczu, Brzozówce, Chełmży, Koronowie, Brodnicy, Czernikowie, Przysieku, Łysomicach, Lubawie, Kurzętniku, Jabłonowie Pomorskim, Nowym Mieście Lubawskim. Prezesem jest Piotr Pruss.

Frapo-Dystrybucja Sp. z o.o. z Konina to działająca od kilkunastu lat firma handlowa, która od 1997 roku jest jednym z udziałowców sieci handlowej POLOmarket. Zatrudnia obecnie prawie 2 tysiące pracowników. Prezesem zarządu jest Leszek Duszyński.

Sieć Polomarekt została założona 17 lat temu. Zaczynała od 27 sklepów. Dziś Polomarket to blisko 439 placówek obecnych zarówno w małych, jak i dużych miastach na terenie całej Polski. 
Przypomnijmy, niedawno sieć podała, że firma market-Detal od 17 lat funkcjonująca w ramach struktur Grupy POLOmarket postanowiła samodzielnie realizować swoje cele biznesowe od 1 stycznia 2015 r. Spółka przejmie 170 sklepów dotychczas działających pod szyldem Polomarket.

- POLOmarket informuje, iż udziałowcy spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket podjęli decyzję o rozpoczęciu procesu połączenia kilkunastu spółek operacyjnych w jeden podmiot kapitałowy. Celem udziałowców jest, aby wszystkie sklepy funkcjonujące po 1 stycznia 2015 r. pod logo POLOmarket prowadzone były przez jeden podmiot kapitałowy, co w konsekwencji usprawni funkcjonowanie i zarządzanie firmą oraz obniży koszty jej działalności. Nowy podmiot rozpocznie działania konsolidacyjne po uzyskaniu zgody UOKiK, a jego właścicielami będą dotychczasowi właściciele spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket. Konsekwencją powyższych działań konsolidacyjnych na poziomie spółek operacyjnych prowadzących sklepy pod logo POLOmarket, jest zgłoszona do UOKiK koncentracja na poziomie udziałów w samym POLOmarket Sp. z o.o. obejmująca 60% obecnych udziałowców POLOmarket.Powyższe procesy koncentracyjne w żaden sposób nie dotyczą osób i podmiotów, które od 1 styczna 2015 r. opuszczają szeregi POLOmarket i będą prowadziły działalność konkurencyjną wobec sieci POLOmarket - podała firma w oświadczeniu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane