PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejne 4 banki dołączą do Polskiego Standardu Płatności

Autor: pr 13 maja 2014 09:22

Spółka Polski Standard Płatności podpisała umowę o współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową, co umożliwiło następnie złożenie wniosku do Narodowego Banku Polskiego o zgodę na prowadzenie systemu płatności. Do tworzonego przez 6 banków i KIR standardu dołączyli też kolejni uczestnicy.

Umowa o współpracy podpisana przez spółkę Polski Standard Płatności z Krajową Izbą Rozliczeniową szczegółowo określa prawa i obowiązki każdej ze stron w zakresie obsługi systemu płatności mobilnych. Zawarcie umowy umożliwiło spółce formalne złożenie wniosku do Narodowego Banku Polskiego o wydanie zgody na prowadzenie krajowego systemu płatniczego.
Jest to kolejny krok wynikający z porozumienia zawartego pomiędzy Alior Bankiem, Bankiem Zachodnim WBK, Bankiem Millennium, ING Bankiem Śląskim, mBankiem, PKO Bankiem Polskim oraz Krajową Izbą Rozliczeniową w 2013 roku.

Umowa ta jest kluczowym elementem strategii banków założycieli PSP zakładającej otwarty rozwój systemu dla innych instytucji finansowych, agentów rozliczeniowych i sieci detalicznych.
PSP podpisało od początku roku kolejne listy intencyjne z bankami i agentami rozliczeniowymi w sprawie uczestnictwa w systemie. Nowi partnerzy, którzy dołączą do systemu tworzonego przez PSP i KIR to między innymi: Eurobank, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole, Idea Bank, Dotpay, PayTel S.A. oraz Comp Centrum Innowacji Sp. z o.o.

- Podpisanie kolejnych listów intencyjnych już na tym etapie napawa nas dużym optymizmem, ponieważ zaangażowanie nowych partnerów jest niezbędne do szybkiego rozwoju tworzonego przez nas systemu. Widzimy także duże zainteresowanie ze strony sieci handlowych. W najbliższym czasie liczymy szczególnie na ścisłą współpracę z akceptantami i jesteśmy przekonani, że przyniesie to korzyści każdej ze stron - powiedział Adam Malicki, Prezes PSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane