Kolejne rozmowy Tesco Polska i związkowców pod koniec czerwca. Teraz pikiety

Autor: WZZ Sierpień 80 30 maja 2017 10:47

Kolejne rozmowy związków zawodowych z zarządem Tesco Polska odbędą się 27 czerwca. Do tego czasu związkowcy organizować będą kolejne pikiety przed marketami.  1 czerwca odbędą się one przed Tesco: w Lublinie przy ul. Orkana 4, godz. 10, w Radomiu przy ul. Sandomierskie 1, godz. 15.

Wyposażeni w transparenty i ulotki związkowcy kierują swoją akcję do klientów marketów. Bo jak twierdzą, pracownicy i klienci sieci handlowych mają wspólne interesy. - My mało zarabiamy, a klienci mają do dyspozycji małą liczbę czynnych kas. Sieci handlowe muszą zrozumieć, że dziś nie wygrywa się tylko promocjami i przecenami, ale dużą ilością dobrze wynagradzanych pracowników. Bo drakońskie kolejki do kas to nie wina pracowników, lecz dziwna polityka menedżerów sieci handlowej - dodaje przewodnicząca Fornalczyk.

"Pracownik marketu dobrze wynagradzany to efektywny pracownik. Tam zaś gdzie płace są skandalicznie niskie – tam ciągła rotacja pracowników, a zatem i gorszy komfort robienia zakupów. Bo przeszkolenie i wdrożenia pracownika jest czasochłonne. Duża liczba otwartych kas, małe kolejki do nich oraz do lad z wędlinami, mięsem i nabiałem, a także dobre zatowarowanie półek sklepowych – to możliwe jest tylko wtedy, gdy sieci handlowe nie oszczędzają na pensjach dla pracowników i zatrudniają ich wystarczająco dużo" - przeczytać można w ulotce.
Ogólnopolską kampanię organizują cztery związki zawodowe: WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu.

- Apelujemy do piątego związku działającego w Tesco - do "Solidarności" o wspólne działanie, o wspólną walkę, o wspólne protesty. Nasze cele są bowiem wspólne i są to godziwe podwyżki płac i poprawa warunków pracyw marketach - apeluje rzecznik prasowy WZZ "Sierpień 80", Patryk Kosela. - Mamy poparcie ze strony klientów i pracowników sklepów wielkopowierzchniowych - wskazuje.

Tesco Polska zaproponowało podwyżkę wynagrodzeń o 50 zł brutto miesięcznie na etat pracowniczy. Przedstawiciele WZZ "Sierpień 80" już w lutym br. wystąpili z żądaniem wzrostu wynagrodzeń o 400 zł dla pracowników podstawowych, koordynatorów i pracowników magazynów i o 200 zł dla kierowników oraz 150 zł premii absencyjnej, a także o wprowadzenie nagród jubileuszowych. Związkowcy nie wykluczają zaostrzenia protestów, a nawet zorganizowania strajku.

W ubiegłym tygodniu pikiety odbyły się już w Katowicach i w Opolu. W kolejnych terminach będą prowadzone w Gdyni, Bydgoszczy, Tychach, Rzeszowie i w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane