Kolejne sieci handlowe chcą przystąpić do programu KDR

Autor: wp.pl 14 lipca 2014 11:42

Rodziny wielodzietne mogą już starać się o wydanie Karty Dużej Rodziny. To projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Ulgi dają głównie instytucje państwowe lub firmy należące do Skarbu Państwa. Po stronie komercyjnej są tylko sprzedająca garnitury Vistula, jubiler W.Kruk oraz delikatesy Alma. Jak dowiedział się serwis wp.pl, KDR chce wprowadzić w swoich sklepach sieć Netto.

Jak mówi w rozmowie z wp.pl Mariola Skolimowska z Netto, firma pracuje nad przystąpieniem do programu i ma nadzieję, że uda się sfinalizować te prace do końca roku. Z powodu rozmaitych technicznych ograniczeń nie jest to proste. Rzeczniczka sieci nie zdradza, na jaki rabat mogłyby liczyć rodziny wielodzietne.
Możliwość przyłączenia się do programu Karta Dużej Rodziny rozważa Lidl, jednak wiążąca decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Dużo mniej optymistycznie brzmi odpowiedź Biedronki, która uważa, że obecnie trudno rozważać przystąpienie do programu opartego na rabatach dla wybranej grupy klientów. Spośród dyskontów najbardziej sceptyczna jest polska sieć Czerwona Torebka. Na nie jest też Tesco, który ma u nas super- i hipermarkety.
Z informacji uzyskanych przez wp.pl wynika, że nie tylko dyskonty i inne duże sklepy zastanawiają się nad KDR. Być może do programu dołączy sieć Żabka.
W Polsce jest 3,4 mln osób z rodzin wielodzietnych - czytamy w wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • oburzony detalista 2014-07-14 15:29:02

    A może by tak wykluczyć z tego tematu wszystkie sieci z obcym kapitałem. To projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i Ministerstwo powinno zadbać aby Polscy przedsiębiorcy mogli ten projekt też wspierać. Po co nam do tego są potrzebni obcy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane