Kolejne sieci wprowadzają zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 20 stycznia 2018 19:52

Brytyjscy sprzedawcy detaliczni Asda i Aldi, śladem sieci Waitrose, zakazują sprzedaży napojów energetycznych o wysokiej zawartości kofeiny dzieciom poniżej 16 roku życia – informuje esmmagazine.com.

Asda to pierwsza sieć z brytyjskiej  "wielkiej czwórki", która podejmuje decyzję w tej sprawie. Detalista ma zamiar wprowadzić ograniczenie wiekowe dla 84 produktów w 646 sklepach od poniedziałku 5 marca.

Z kolei dyskont Aldi zapowiedział, że od początku marca klienci kupujący napoje bezalkoholowe zawierające ponad 150 mg kofeiny na litr będą proszeni o potwierdzenie swojego wieku.

Aldi ogłosił także, że wprowadzi ograniczenia wiekowe w zakresie sprzedaży napojów energetycznych w Irlandii. To pierwszy sprzedawca, który to zrobił na tym rynku.

Przypomnijmy, że brytyjskie supermarkety Waitrose zapowiedziały, że od marca wprowadzają zakaz sprzedaży wysokokofeinowych napojów energetyzujących osobom poniżej 16. roku życia. To reakcja na obawy dotyczące negatywnych skutków konsumpcji energetyków przez dzieci. Jak podkreślono, nowe ograniczenie zostanie wprowadzone 5 marca i będzie obejmowało sprzedaż napojów o zawartości ponad 150 mg kofeiny na litr, tym samym wykluczając najpopularniejsze marki.

Waitrose to ósma z największych sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii; ma ona około 5 proc. udziałów w rynku.

Udział Aldi w brytyjskim rynku spożywczym wynosił w grudniu 2017 r. 6,8 proc. Asda ma 15,3 proc. udziału w rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,07

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane