PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolejne spotkanie związkowców z Tesco. Czy dojdzie do porozumienia?

Autor: solidarnosc-tesco.pl, dlahandlu.pl 13 sierpnia 2015 09:23

7 sierpnia w Krakowie doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich organizacji związkowych z przedstawicielami Tesco Polska. Pracodawca przekazał projekt regulaminu premiowania, w którym zaproponował wysokość i zasady przyznawania premii.

Sieć zaproponowała następujące stawki:

1. Wysokość premii wynosić będzie 42 zł. brutto miesięcznie dla pracowników na stanowiskach niekierowniczych.

2. Premia obowiązywać będzie w okresie od września 2015 r .do lutego 2016 r. Premia przyznawana będzie odrębnie za każdy miesiąc.

Pracownik nabywa prawo do premii miesięcznej, jeśli spełnione będą jednocześnie poniższe warunki:

1. W każdym okresie za który zostanie przyznana premia pracodawca uzyska pozytywny wynik sprzedaży w porównaniu do analogicznych miesiecy w poprzednim roku finansowym, tj. sprzedaż porównywalna rok do roku.

2. Absencja chorobowa lub inna usprawiedliwiona nieobecność w pracy wynosić będzie max. 4 dni robocze w okresie kazdego miesiaca.

Podczas spotkań dotyczących podwyżek wynagrodzeń w roku 2015, pracodawca nie wyraził zgody na zwiększenie wysokości premii.

Związek zawodowy pyta współpracowników czy “Solidarność” powinna wyrazić zgodę na wysokość premii oraz zasady przyznawania premii, zawarte w projekcie regulaminu premiowania ?

Przypomnijmy, od jesieni ubiegłego roku trwa spór zbiorowy pomiędzy Tesco Polska a NSZZ "Solidarność". Związkowcy w lipcu informowali, że zbierają podpisy wyrażające zgodę na ogłoszenie strajku w firmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane