Kolejne zwolnienia grupowe w Almie. Pracę straci 425 osób

Autor: dlahandlu.pl 21 stycznia 2017 09:07

Kolejne zwolnienia grupowe w Almie. Pracę straci 425 osób Fot. Alma Market

Zarząd Alma Market S.A. w restrukturyzacji przekazał informację o planowanych kolejnych zwolnieniach grupowych w spółce. Spółka zawiadomiła 20 stycznia 2017 roku właściwy urząd pracy o zwolnieniach kolejnych 425 pracowników.

Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności - podała spółka w komunikacie.

We wrześniu 2016 roku Alma Market poinformowała o zwolnieniach grupowych, którymi objętych może być do 1.321 pracowników. Później zwolniono jeszcze 383 osoby, co oznacza w sumie ponad 2 tys. zwolnionych z 3,4 tys. osób zatrudnionych (stan na koniec 2015).

W połowie grudnia Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market. W styczniu NWZ Almy zdecydowało o emisji nowych akcji, które zostały skierowane do przedsiębiorcy Tomasza Żarneckiego. Akcjonariusze Almy przegłosowali emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier.

Ostatnio spółka poinformowała w raporcie, że Tomasz Żarnecki, chce wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa spółki, obejmującą zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową spółki. Alma prowadzi obecnie 9 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • LubięMazgaja 2017-01-21 15:04:07

    to kto tam bedizie pracował? śmierdzi na kilometr jakimś przewałem dlaczego od razu nie ogłoszono upadłości?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane