Kolejny chorwacki producent chce wejść do Biedronki

Autor: dlahandlu.pl na podstawie esmmagazine.com 8 sierpnia 2017 11:50

Kolejny chorwacki producent chce wejść do Biedronki fot. za ledo.hr

Chorwacki producent lodów Ledo rozpoczął eksport swoich produktów do Portugalii. Pierwsza umowa została podpisana z siecią supermarket Pingo Doce, należącą do grupy detalicznej Jerónimo Martins. Podobno następne projekty maja dotyczyć rynku polskiego.

Ledo’s Coco Majestic to lody premium, które można już znaleźć na półkach Pingo Doce. Są to lody z czekoladowym mlekiem i kawałkami kokosa. 

Zdaniem szefa eksportu Ledo, dostawy do Pingo Doce to dopiero początek współpracy z Jerónimo Martins. Firma przygotowuje nowe projekt - zarówno na rynek portugalski, jak i polski.

Ledo eksportuje jedną trzecią swojej produkcji do ponad 20 zagranicznych rynków, z których najważniejszymi są kraje byłej Jugosławii.

Oprócz grupy Jerónimo Martins, Ledo sprzedaje swoje produkty innym globalnym sprzedawcom detalicznym takim jak Tesco, Auchan, Hofer i IFFCO Group.

Przypomnijmy, że na początku lipca informowaliśmy o innym chorwackim producencie, który nawiązał współpracę z Biedronką. Biedronka miała wprowadzić produkty koncernu PIK Vrbovec do wszystkich swoich sklepów, czyli do 2722 placówek.
Według dyrektora ds. marketingu firmy PIK Vrbovec - Tihana Vujčić - polski rynek liczący 38 milionów mieszkańców, stanowi "ogromny potencjał eksportowy" dla produktów chorwackich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane