Kolejny producent odpiekanego pieczywa dla supermarketów inwestuje w Polsce 50 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 15 października 2015 09:50

La Lorraine Bakery Group uruchomiła w Nowym Dworze Mazowieckim zautomatyzowany magazyn mroźni wysokiego składowania, który jest cześcią programu inwestycyjnego o wartości 50 mln euro, który pozwoli La Lorraine Polska podwoić swoje moce produkcyjne.

Firma wytwarza produkty piekarnicze za pomocą technologii „bake-off”, czyli odpieku. Produkty te są przeznaczone dla klientów hurtowych, takich jak supermarkety czy sektor HoReCa. Magazyn mroźnia wysokiego składowania La Lorraine Polska jest wysoką na 41 metrów konstrukcją zbudowaną w technologii silosu o wewnętrznym układzie półek, który może pomieścić nawet 16.000 palet, ładowanych i składowanych w sposób automatyczny za pomocą dźwigów. Podczas normalnej eksploatacji mroźni nie jest możliwe przebywanie na jej terenie żadnego człowieka, poziom tlenu może być obniżony do 15 procent, co zmniejsza ryzyko pożaru i pozwala na oszczędności energii.

Spółka La Lorraine Polska rozpoczęła sprzedaż w naszym kraju w 2001 roku. W 2005 roku nabyła polską firmę piekarniczą w Nowym Dworze Mazowieckim. Od tego czasu grupa zainwestowała w Polsce ok. 70 mln euro, rozbudowując moc produkcyjną fabryki do ponad 10 nowoczesnych linii produkcyjnych. La Lorraine Polska generuje obroty w wysokości 80 mln euro i zatrudnia blisko 600 osób. La Lorraine Bakery Group to w 100 procentach rodzinna firma belgijska, specjalizująca się w przetwórstwie zbóż oraz produkcji piekarniczej. Została utworzona w 1939 roku przez Gerarda Vanherpe. La Lorraine zatrudnia ponad 2800 pracowników i osiągnie w 2015 roku skonsolidowany obrót w wysokości około 600 mln euro. Grupa posiada 10 nowoczesnych zakładów piekarniczych, z których 7 znajduje się w Belgii, a pozostałe 3 w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (w Polsce, Czechach i w Rumunii). W 2016 roku grupa planuje otworzyć kolejną fabrykę piekarniczą w Turcji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,76

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9040

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane