Kołobrzeg i Zielona Góra to kolejne miasta, w których pojawią się Karuzele

Autor: dlahandlu.pl 7 kwietnia 2016 11:32

Zaczął się proces komercjalizacji kolejnych projektów pod nazwą Karuzela. Pierwszy z nich to galeria handlowa ze sklepem „zrób to sam” w Kołobrzegu o powierzchni GLA około 30 000 mkw. Drugi to realizacja dużego parku handlowego obok istniejących sklepów Auchan i Leroy Merlin w Zielonej Górze o powierzchni GLA około 26 000 mkw.

- Kołobrzeg to chyba ostatnie miasto 50-ci tysięczne bez nowoczesnego centrum handlowego, gdy tymczasem siła nabywcza mieszkańców, niskie bezrobocie i dodatnia migracja ludności pozycjonują to miasto znacznie wyżej niż wynika to tylko z jego wielkości. Zielona Góra natomiast to prawdziwa perełka wśród miast z przedziału 100-200 tys mieszkańców. Rozwój branży nowoczesnych technologii i sprzedaży internetowej nominuje to miasto do nazwy polskiej „Krzemowej Doliny” z wysokopłatnymi miejscami pracy w branży informatycznej – mówi Grzegorz Pękalski z Retail Concept, która odpowiada za komercjalizację projektów.

Obecnie działa już 6 obiektów w Polce pod nazwą Karuzela - w Biskupcu, Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi i Mrągowie.

Otwarcie siódmej Karuzeli nastąpi 17 maja tego roku we Wrześni a projekty w Wodzisławiu i Turku będą rozbudowane. W zależności od lokalnych potrzeb Karuzele są realizowane w postaci parków handlowych lub galerii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane