Kolorowanki dla dorosłych hitem sprzedaży?

Autor: Nasz Kolporter 14 grudnia 2015 11:23

Kolorowanki dla dorosłych hitem sprzedaży? fot. za materiały sieci Kolporter

Relaksujące i odstresowujące książki do kolorowania dla dorosłych spotykają się z coraz większym zainteresowanie również w Polsce, a do swojej ofert dystrybucyjnej wprowadził je Kolporter. Są to zarówno oddzielne publikacje, jak i dodatki specjalne do gazet i czasopism.

Psychologowie stwierdzili, że wypełnianie barwami przeróżnych wzorów i rysunków przynosi relaks zmęczonym i zestresowanym osobom. Ba, niektórzy uważają, że kolorowanki działają podobnie jak antydepresanty. Wszyscy są natomiast zgodni, że zmniejszają stres, wyciszają, poprawiają koncentrację i nastrój. Bezwiedne kolorowanie pomaga też lepiej znieść okres, gdy się przebywa na diecie albo rzuca palenie papierosów. – Kolorując, zapominamy się na chwilę, skupiamy tylko na obrazku, na kolorach… – wyjaśnia Agnieszka Krzymowa, autorka „Kolorowego Chilloutu”, książeczki, którą Kolporter dystrybuował w październiku br. i która nadal pozostaje w sprzedaży. – Jest to stan lekkiej medytacji, kontemplacji. W efekcie dużo łatwiej funkcjonujemy w codzienności, mamy „otwarte” głowy, jesteśmy bardziej kreatywni i produktywni.

W połowie listopada br. do oferty dystrybucyjnej Kolportera wszedł opublikowany razem z dziennikiem „Fakt” zeszyt „Antystresowe kolorowanki dla dorosłych (mandala)”. To pierwsza część (w sprzedaży pozostanie przez 90 dni) przygotowanej przez „Fakt” serii kolorowanek dla dorosłych. Natomiast w październiku ukazał się specjalny numer miesięcznika „Claudia” pt. „Nie mogę spać. Książka do kolorowania dla dorosłych”. Można założyć, że część wydawców prasowych pójdzie tym śladem i będzie chciała zainteresować swoich czytelników tą nową, mądrą modą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,02

  • Min

    2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane