PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kolporter powiększył powierzchnie magazynowe

Autor: dlahandlu.pl 9 września 2010 14:48

Jeden z największych ogólnopolskich dystrybutorów towarów FMCG - Kolporter Service, dwukrotnie powiększył powierzchnię oddziałów terenowych i magazynu centralnego, a także zmienił ich siedziby.

- Liczba naszych klientów cały czas rośnie, podobnie jak zwiększa się asortyment towarów FMCG i spożywczych, który im oferujemy. Dziś liczy on już 1500 pozycji. Dlatego wyprowadzka ze starej siedziby była po prostu konieczna - mówi Leszek Konieczny, dyrektor Oddziału Warszawa Kolportera Service. - Nasz oddział i magazyn centralny, zaopatrujący jednostki terenowe firmy na terenie całego kraju, mieszczą się teraz w nowoczesnym centrum logistycznym Manhattan Business & Distribution Center, przy ulicy Muszkieterów 15b. Łączna powierzchnia magazynów wynosi 2600 mkw., a biur - 500 mkw.

- Uznaliśmy, że zmiana siedziby będzie dla nas finansowo korzystna. Ubiegłoroczna recesja odbiła się na tym biznesie bardzo mocno. Stawki najmu spadły do poziomów najniższych od kilku lat - dodaje Paweł Gawron, dyrektor magazynu centralnego Kolportera Service.

Podobne były przyczyny przeprowadzki Oddziału Gdańsk. Stary magazyn okazał się zbyt mały. Jego dodatkową wadą była lokalizacja w centrum miasta, co oznaczało, że klienci chcąc się dostać do firmy, musieli przedzierać się przez uliczne korki, tak samo jak firmowe samochody wyjeżdżające z towarem do sklepów i kiosków. - Dlatego przenieśliśmy się do nowo wybudowanego centrum logistycznego „7R Logistic" w Kowalach koło Gdańska, mieszczącego się tuż przy obwodnicy Trójmiasta, przy ulicy Magnackiej 4. Dzięki temu znikły wszelkie bariery komunikacyjne. To niezwykle istotne, bo obsługujemy klientów na terenie całego województwa pomorskiego - podkreśla Grzegorz Górnik, dyrektor Oddziału Gdańsk Kolportera Service. - Nowa siedziba naszego oddziału jest dobrze widoczna z obwodnicy Trójmiasta, co stanowi dodatkowy, marketingowy atut tej lokalizacji. Łączna powierzchnia klimatyzowanych pomieszczeń biurowych wynosi 220 mkw., magazynu - około 1000 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane