PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kolporter składa propozycję właścicielom sklepów: Wynajmij swój sklep

Autor: dlahandlu.pl 8 marca 2012 17:16

Kolporter składa propozycję właścicielom sklepów: Wynajmij swój sklep

Żabka ma swój program "Sklep za czynsz", a firma Kolporter rusza z projektem "Wynajmij swój Sklep", dzięki któremu chce znacznie przyspieszyć rozwój sieci sklepów Dobry Wybór. Na koniec 2012 r. firma chce mieć ponad setkę sklepów pod tym szyldem

- Zakładamy, że do końca roku będziemy dysponować siecią co najmniej 100 sklepów. Stąd propozycja, skierowana do właścicieli sklepów spożywczych. Liczymy na szeroki oddźwięk naszej akcji, na pewno rozpatrzymy wszystkie przesłane do nas zgłoszenia. Jesteśmy przygotowani na otwarcie nowych sklepów, pod marką Dobry Wybór, praktycznie w całym kraju - mówi Mateusz Wiśniewski, wiceprezes Kolportera S.A., odpowiedzialnym za rozwój sieci sklepów Dobry Wybór.
Projekt promować będzie hasło „Zamień sklep na wygodę i bezpieczne zyski" i skierowany jest do właścicieli sklepów spożywczych. Spółka zaprasza ich do przystąpienia do swojej sieci Dobry Wybór. - Wielu kupców, z różnych powodów - osobistych i tych wynikających z trudnej sytuacji rynkowej - rozważa odejście z branży. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy dwa warianty współpracy. W pierwszym właściciel wynajmuje nam sklep za czynsz, a jednocześnie zostaje naszym partnerem i otrzymuje od nas wynagrodzenie stałe, w wysokości 4 500 zł netto, prowizję od uzyskanego obrotu i wynagrodzenie za dodatkowe działania handlowe. W tym wariancie na wynagrodzenie partnera składają się: czynsz - od kilku do kilkunastu tysięcy złotych - oraz wszystkie wymienione składniki wynagrodzenia. Może to być łączna kwota w wysokości nawet 40 tys. zł - mówi Mateusz Wiśniewski.

I dodaje: - Drugi wariant skierowany jest do osób, które posiadają swój sklep, ale z różnych powodów chcą zrezygnować z jego prowadzenia. Taka osoba otrzymuje od nas czynsz za wynajęcie lokalu, a my zajmujemy się prowadzeniem sklepu. W obydwu wariantach proponujemy atrakcyjne warunki współpracy oparte o długoterminową, zawieraną na 10 lat, umowę. Poszukujemy sklepów o powierzchni od 80 do 200 metrów kwadratowych.

Uruchomione dotychczas przez Kolportera sklepy sieci Dobry Wybór są prowadzone w Systemie Partnerskim, który polega na tym, że Kolporter oddaje Partnerowi w użytkowanie lokal wraz z pełnym wyposażeniem, sprzętem IT i komputerowym systemem sprzedażowym, zapewnia dostawę i płatność za towary handlowe oraz gwarantuje szkolenie i stałą opiekę przedstawiciela firmy wraz z pełnym know-how potrzebnym w prowadzeniu sklepu. W zamian Partner zatrudnia personel i bezpośrednio odpowiada za funkcjonowanie sklepu - wyjaśnia Mateusz Wiśniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ilona 2012-08-03 17:48:02

  o tej sprawie bedzie jescze głosno ,tak wszystkie koszty inwentaryzacji ( a przeprowadzają ją nie prawidłowo) przerzucaja na partnerów jesli chcesz z nimi zakonczyc współprace ,mieszają ci w stanach magazynowych ,w bazie towarowej zainteresowane osoby zapraszam ilona.wysocka@vp.pl

  ... Treść komentarza usunięta ze względu na naruszenie zasad forum. Prosimy o zachowanie kultury dyskusji...

 • Tomasz 2012-03-15 08:42:26

  Ajencie w Polsce to rozbój. Żabka proponuje prowizje za sprzedany towar w wysokości dowolnej. Umowa z ajentami nie zawiera zapisu o minimalnej prowizji. Sieć ta także w treści umowy zawarła zasady współpracy oparte min. o wytyczne i instrukcji których treści ajent nie zna w chwili podpisania umowy. Nieprzestrzeganie tych wytycznych wiąże się z karami finansowymi które żabka może nałożyć na ajenta. Reasumując umowa uzależnia przedsiębiorcę od sieci. Ponieważ wytyczne i instrukcje zmieniają się w zależności od widzimisię Żabki. Nie wiem jak jest w umowie z kolporterem ale potencjalny ajentów uczulam na takie zapisy. Jako że roszczenia Żabki zabezpieczone są wekslem takie zapisy mogą poważnie zagrozić finansom przedsiębiorców decydujących się na podpisywanie takich umów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane