PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kolumbia: Policja zatrzymała dyrektora operacyjnego grupy Jeronimo Martins

Autor: PAP 22 września 2017 07:38

Kolumbia: Policja zatrzymała dyrektora operacyjnego grupy Jeronimo Martins Fot. za Shutterstock.com

Kolumbijska policja zatrzymała dyrektora operacyjnego grupy Jeronimo Martins (JM) w tym kraju. Według doniesień mediów Portugalczyk miał przyjmować łapówki w zamian za korzystne decyzje dla wykonawców supermarketów.

Jak poinformowały portugalskie i kolumbijskie media, oskarżony o korupcję to Pedro Jorge da Costa Coelho. Film z jego zatrzymania zamieścił na swojej stronie kolumbijski portal informacyjny Zona Cero.

Dyrektor operacyjny JM w Kolumbii został zatrzymany przez policję w związku z zarzutami aktywnej korupcji. Według aktu oskarżenia Portugalczyk miał przyjmować łapówki od wykonawców sklepów budowlanych przez detalistę na terenie Kolumbii.

Według portalu Zona Cero w zamian za korzystnie rozstrzygnięte konkursy Coelho miał otrzymywać od kolumbijskich firm budowlanych łapówki w wysokości 50-80 mln pesos (ok. 60-100 tys. zł).

"Dodatkowo od jednej ze spółek budowlanych zażądał on 20 mln pesos (ok. 25 tys. zł) na korzyść swojej małżonki, która bez podjęcia pracy miała zostać włączona na listę płac tejże firmy" - ujawnił kolumbijski portal.

Tymczasem jak poinformowała centrala grupy JM, zatrzymanie dyrektora operacyjnego sieci Ara odbyło się za wiedzą i przy współpracy z dyrekcją detalisty.

"W ostatnim czasie spółka Jeronimo Martins Colombia zgłosiła kolumbijskim władzom przypadek prawdopodobnej korupcji, służącej osobie prywatnej i działającej na szkodę naszej firmy, który został wykryty przez nasz system wewnętrzny" - napisała w przekazanym portugalskim mediom komunikacie grupa JM.

Operator Biedronki działa na terenie Kolumbii od 2013 r. W kraju tym ma obecnie 221 supermarketów działających pod szyldem Ara. Ubiegłoroczne obroty grupy JM w tym południowoamerykańskim kraju wyniosły 236 mln euro, czyli o 92,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jacek 2017-09-22 08:45:09

  Dolarów nie!

  Mln Pesos!ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane