PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Komercyjne inwestycje w dużych miastach są najciekawsze dla zagranicznych inwestorów

Property News 27 grudnia 2012 10:34

W sektorze centrów handlowych najbardziej atrakcyjne są inwestycje zlokalizowane w największych miastach, ale potencjał mają również regionalne lokalizacje, w których mogą przeważać obiekty typu convenience. Nie mniej jednak, większość transakcji będzie dokonywanych w mniejszych miastach przez doświadczonych inwestorów, znających krajowy rynek - uważa Philippe Mer, dyrektor na Polskę w BNP Paribas Real Estate.

Polski rynek nieruchomości zawdzięcza swój sukces kilku czynnikom. Po pierwsze, polska gospodarka, posiadając dobre PKB, radzi sobie skutecznie. Po drugie, rynek krajowy jest silny i interesujący dla wielu międzynarodowych firm, chcących sprzedawać swoje produkty i usługi 38 milionom Polaków. Po trzecie, w odniesieniu do inwestycji w nieruchomości, inwestorzy podchodzą ostrożnie do ryzyka i skupiają się na bezpiecznych rynkach. Jednocześnie w kluczowych rynkach w krajach Europy Zachodniej jest co raz mniej interesujących gruntów, które przynosiłyby atrakcyjne zyski. Polski rynek nieruchomości natomiast postrzegany jest jako alternatywna możliwość zapewniająca lepsze wyniki przy niższym poziomie ryzyka. Tendencje na rynku w 2013 roku powinny pozostać takie same. Wielkość inwestycji prawdopodobnie będzie podobna do tej z 2012 roku, pod warunkiem jednak, że dojdzie do kilku dużych transakcji jak w tym roku. Spodziewamy się, że większość inwestycji będzie realizowana w drugiej połowie roku - podsumowuje Philippe Mer.

Jego zdaniem, rok 2012 przyniósł kilka spektakularnych transakcji zarówno pod względem wartości jak i prestiżu obiektów. - Przewidujemy, że największym zainteresowaniem będą cieszyły się centra handlowe o silnej pozycji na rynku i atrakcyjnej lokalizacji. W Warszawie oraz innych dużych metropoliach powinno zostać zawartych kilka dużych umów. Coraz więcej inwestorów zagranicznych obserwuje polski rynek i niewątpliwie najciekawszymi dla nich projektami są nieruchomości zlokalizowane w dużych miastach. Koniunktura w 2013 roku będzie prawdopodobnie sprzyjała kolejnym transakcjom - dodaje.

 

 

Czytaj więcej:  propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane