Komisarz Hahn: Polska dobrze wydaje unijne fundusze na wspieranie MSP

Autor: wnp.pl 1 czerwca 2010 11:09

O to, by nie skupiać się jedynie na stabilności, ale też dążyć do wzrostu gospodarczego, apelował w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Johannes Hahn.

W swoim wystąpieniu komisarz ocenił, że Polska jest jednym z najlepszych w Europie przykładów, gdzie udało się te dwie sprawy wyważyć i w ciągu ostatnich kilku lat odnieść sukces. "Nie jestem pewien, czy naprawdę uświadamiacie sobie ten sukces, jaki odnieśliście w porównaniu do innych europejskich krajów" - powiedział Hahn. Jak zaznaczył, wielu ekonomistów uważa, że polska gospodarka należy do najlepiej radzących sobie w dzisiejszej Europie. "Gratulacje dla wszystkich, którzy za to odpowiadają" - powiedział komisarz.

Hahn ocenił też w swoim wystąpieniu, że Polska radzi sobie dobrze z wydatkowaniem pieniędzy europejskich, szczególnie w takich dziedzinach jak np. wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw. Akcentował rolę edukacji w konkurowaniu w innymi częściami świata.

Na koniec komisarz wyraził przekonanie, że zbliżająca się prezydencja Polski w UE będzie doskonała i że będzie sukcesem Polski, jak i całej Unii. Podczas późniejszej konferencji prasowej Hahn podkreślił, że kwestia prezydencji Polski w UE jest ściśle związana również z polityką regionalną, która - jak się wyraził - jest niejako sercem gospodarki w Europie. Hahn dziękował minister rozwoju regionalnego Elżbiecie Bieńkowskiej, dzięki której - jak mówił - Polska jest przykładem dla innych krajów europejskiej w dziedzinie rozwoju regionalnego.

Podczas konferencji Hahn podkreślał też, że tylko właściwa polityka spójności i likwidowanie różnic pomiędzy regionami może prowadzić do zrównoważonego rozwoju. Średnio każdy z krajów członkowskich UE 2/3 eksportu wysyła do innych krajów UE. Oznacza to, że rozwój regionów biednych to również szansa dla regionów bogatszych - zaznaczył.

Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (EEC 2010) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. W ciągu trzech dni (31 maja - 2 czerwca) w ponad 50 panelach tematycznych weźmie udział około 4000 gości i blisko 700 panelistów, wśród nich najważniejsze postaci polityki, biznesu i nauki. Organizatorem Kongresu jest Grupa PTWP, wydawca miesięcznika "Nowy Przemysł" i portalu wnp.pl. Najświeższe informacje z Kongresu na stronie eec.wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,29

  • Śr

    2,75

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10985

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane