PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Komisja Etyki Reklamy kwestionuje dwie reklamy Tyskiego

Autor: press.pl 18 grudnia 2013 14:15

Komisja Etyki Reklamy uznała dwie reklamy: telewizyjną i internetową piwa Tyskie (Kompania Piwowarska) za niezgodne z kodeksem. Chodzi o telewizyjną i internetową reklamę piwa Tyskie. Obie promują obchody 400-lecia browaru w Tychach, druga to aplikacja pt. "Reprymenda wuja", dostępna na Facebooku - podaje press.pl.

Składający skargę na telewizyjną reklamę zauważył, że choć ilustruje ona 400-lecie browaru, to na puszce z piwem widnieje rok założenia 1629.
Przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej tłumaczą, że mają dokumenty potwierdzające, że browar w Tychach istniał już w 1613 roku. Zdaniem KER pojawiające się w reklamie dwie daty powstania browaru mogą nadużywać zaufania odbiorców i wykorzystywać ich brak doświadczenia i wiedzy, dlatego do reklamy powinny zostać wprowadzone zmiany.

Kolejna skarga dotyczyła aplikacji "Reprymenda wuja", dostępnej na Facebooku. Jej bohaterem jest wuj udzielający reprymendy znajomym, którzy nie mogą uczestniczyć w imprezach. Autor skargi uważa, że reklama w negatywnym świetle przedstawia sytuację odmowy picia alkoholu lub jego spożywania w ilościach umiarkowanych. Przedstawiciele firmy podkreślili w odpowiedzi, że na reklamę składa się 13 krótkich filmów, które piętnują w zabawny sposób stosowanie wymówek spotykanych w relacjach towarzyskich w celu unikania spotkań z przyjaciółmi.

Zespół orzekający, biorąc pod uwagę, że w reklamie mowa jest nie tylko o wymówkach od spotkań towarzyskich, ale także o piciu piwa, uznał, że przedstawia ona w negatywnym świetle sytuacje odmowy spożycia piwa. Według KER reklama ta może dyskredytować niepijących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane