PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Komisja Europejska chce uprościć VAT dla transgranicznych transakcji e-commerce

www.portalspozywczy.pl 28 września 2015 11:23

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje w celu zidentyfikowania sposobów uproszczenia podatku VAT w odniesieniu do transgranicznych transakcji e-commerce. Komisja liczy na uzyskanie szerokiego wachlarza opinii wielu firm i stron, co ma umożliwić przygotowanie wniosków legislacyjnych na rok 2016. Podjęte działania wpisują się w realizację strategii jednolitego rynku cyfrowego.

Pierre Moscovici, komisarz ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł podkreślił, iż rozpoczęte rozpoczęte konsultację otwierają perspektywy na to, aby przyszłe dochody z podatku VAT od gospodarki cyfrowej były rozdzielane sprawiedliwie i skutecznie. - Chcemy, aby było to tak proste, jak to tylko możliwe, a jednocześnie zgodne z przepisami. W naszym interesie leży, aby przyszłe ustawodawstwo odzwierciedlało rzeczywistość przedsiębiorców w całej UE - mówił Moscovici.

Rozpoczęte konsultacje stanowią również bieżącą ocenę nowych zasad funkcjonowania podatku VAT w odniesieniu transakcji telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych, które weszły w życie w styczniu ubiegłego roku.

Konsultacje potrwają 12 tygodni i zakończą się 18 grudnia 2015 roku.

W ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego Komisja Europejska działa w celu zminimalizowania obciążeń dotyczących transgranicznego handlu elektronicznego, które wynikają z funkcjonowania różnych systemów podatku VAT w Unii Europejskiej.

Tym samym KE chce stworzenia równych warunków konkurencji dla unijnych przedsiębiorstw, zarówno małych, jak i dużych, a także zagwarantować przepływ dochodu z VATu do kraju, w którym znajduje się konsument.

Szacuje się, że aż 14 proc. sprzedaży online w Europie przypada na transakcje cross-border. Stanowi to łącznie 60 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane