PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Komisja Europejska zawiesza podatek handlowy!

Autor: Komisja Europejska 19 września 2016 12:11

Komisja Europejska zawiesza podatek handlowy! fot. shutterstock

Komisja wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej. Komisja obawia się, że progresywne stawki oparte na wielkości przychodów przyznają przedsiębiorstwom o niskich przychodach selektywną przewagę nad ich konkurentami, z naruszeniem unijnych zasad pomocy państwa.

Komisja Europejska wydała dziś również nakaz zobowiązujący Polskę do zawieszenia stosowania tego podatku do czasu zakończenia jego analizy przez Komisję. Jest to następstwem decyzji podjętej przez Komisję w lipcu 2016 r. w sprawie węgierskiego podatku progresywnego opartego na przychodach w sektorze sprzedaży detalicznej, który Komisja uznała za naruszenie unijnych zasad pomocy państwa ze względu na to, że podatek ten przyznał selektywną korzyść przedsiębiorstwom, które osiągają niższe przychody w stosunku do ich konkurentów.

 • MM 2016-09-19 15:34:23

  Z innego punktu widzenia:

  Czy mały nowo-powstały bank ma inne stawki podatkowe niż taki PKO BP?

  Czy właściciel jednej placówki pośrednictwa nieruchomości ma inne stawki podatkowe niż taki expander?

  Nie stoję po żadnej ze stron + się nie znam, ale czytając ten artykuł rozumiem tok rozumowania KE  Pozdrawiam • Rafix1983 2016-09-19 14:50:40

  Ludzie, niech mali przedsiębiorcy skrzykną się, by wspólnie zamawiać więcej, zatrudnią za zrzutkę dobrych prawników/managerów i dostaną taką cenę jak korpo i będzie można konkurować. niestety sprawa jest taka, że Polak Polaka to może tylko i co najwyżej wy...ślizgać a nie wesprzeć. Wszędzie na świecie istnieją grupy zakupowe a u nas jest ich jak na lekarstwo. Polskie piekiełko powoduje, że Polskie przedsiębiorstwa są mniej konkurencyjne.

 • Cisowski 2016-09-19 14:15:13

  Ja proponuje by szanowna komisja nie lobbowała.

  Jeśli chce by zmian nie było niech nakaże wszystkim instytucja i firma zagranicznym wypłacanie płac w Polsce w złotych w wysokości jak w krajach rodzimych tych że firm.

  Wówczas z podatku dochodowego oraz Vat społeczeństwo polskie będzie miało środki na rozwój i realizację potrzeb społecznych.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,19

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane