Kompania Piwowarska idzie do Japończyków

www.portalspozywczy.pl 13 grudnia 2016 09:19

Anheuser-Busch InBev podjął decyzję, że sprzeda aktywa należące do SABMiller w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym Kompanię Piwowarską, japońskiemu koncernowi Asahi Group Holdings Ltd. za ponad 7 miliardów euro. Zamknięcie transakcji ma nastąpić w pierwszej połowie 2017 roku.

- Anheuser-Busch InBev ma przyjemność ogłosić, że zawarł wiążącą umowę z Asahi Group Holdings Ltd. na sprzedaż przedsiębiorstw należących wcześniej do SABMiller Limited, w Polsce, w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii  po uzgodnionej cenie wynoszącej 7,3 mld euro z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt – poinformował AB InBev.

AB InBev podkreśla, że w związku z połączeniem z SABMiller Limited (dawniej SABMiller plc) AB InBev zobowiązał wobec Komisji Europejskiej, aby sprzedać biznes w Europie Środkowej i Wschodniej.

- Sprzedaż jest uzależniona od zgód właściwego organu Komisji Europejskiej. Proces sprzedaży jest prowadzony pod nadzorem Mazars LLP w roli monitorującego powiernika KE – informuje AB InBev.

Doradcami finansowymi dla AB InBev przy procesie sprzedaży są Deutsche Bank Securities Inc. i Lazard Freres & Co., natomiast doradcami od strony prawnej są Freshfields Bruckhaus Deringer LLP oraz Hogan Lovells International.

Najistotniejszymi aktywami kupowanymi przez Japończyków są polska Kompania Piwowarska i czeski Pilsner Urquell. Na Słowacji przejęty zostanie browar Topvar, w Rumunii Ursus, a na Węgrzech Dreher.

Portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane