Kompania Piwowarska motywuje handlowców nagrodami finansowymi i służbowymi autami

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2016 15:41

Kompania Piwowarska wdraża program motywacyjny Oxygen. Jego uczestnicy mogą wygrać m.in. nagrody finansowe oraz możliwość użytkowania samochodów służbowych marki Volkswagen.

Oxygen wystartował 1 maja br. i potrwa do 31 marca 2017 r. Jego celem jest wzrost wartości sprzedaży piw KP, poprawa efektywności sprzedaży, lepsza egzekucja działań w rynku oraz rozwój kompetencji pracowników. Program składa się z trzech etapów kwartalnych i jednego dwumiesięcznego (maj – czerwiec). Rywalizacja przebiega oddzielnie dla kanału detalicznego i gastronomii, w których konkurują ze sobą przedstawiciele handlowi (PH) i regionalni kierownicy sprzedaży (ASM, Area Sales Manager) w ramach trzech regionów.

Premiowany punktami jest nie tylko stopień realizacji celów wyznaczanych siłom sprzedaży na kolejne miesiące, ale także postępy w samodoskonaleniu. PH i ASM biorący udział w programie od poniedziałku do czwartku otrzymują wskazówki, na podstawie których odpowiadają na zadawane co dzień pytania i rozwiązują testy. Punkty przyznawane są zarówno za udzielenie prawidłowej odpowiedzi, jak i systematyczność, która przejawia się codziennym odpowiadaniem na pytania. W programie każdy pracuje na własny rachunek, lecz dodatkowo punkty uzyskane przez ASM-a przekładają się na punkty podległych mu PH. 

Co miesiąc w programie z każdego regionu wyłanianych jest pięciu najlepszych przedstawicieli handlowych w kanale detalicznym i trzech w gastronomii, którzy z tego tytułu otrzymują doładowania kart My Benefit. Do grona laureatów etapu kwartalnego z każdego regionu kwalifikuje się trzech PH odpowiedzialnych za kanał detaliczny i jeden PH odpowiedzialny za gastronomię, a dodatkowo po jednym ASM. Na tym poziomie dla przedstawicieli handlowych przygotowano bogato wyposażone Volkswageny Golfy Alltrack, zaś dla kierowników – Volkswageny Passaty Alltrack, z których mogą korzystać przez trzy miesiące. Dla zwycięzców rywalizacji rocznej przewidziano nagrody pieniężne.

Jeśli przedstawiciel sił sprzedaży spowoduje kolizję lub wypadek, jego punktacja za dany miesiąc zostanie wyzerowana. 

Od lipca pod adresem oxygen.kp.pl działa portal dla uczestników zawierający m.in. aktualne rankingi oraz moduł wiedzy, za pomocą którego pracownicy mogą się szkolić.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane