Kompleks biurowo-handlowy w miejscu DH Sezam

Autor: PAP 22 sierpnia 2010 20:02

BBI Development wspólnie ze spółdzielnią WSS Społem Śródmieście zbuduje na miejscu CH Sezam w Warszawie budynek handlowo-biurowy o powierzchni 12.500-13.000 mkw. Docelowo spółka będzie miała 33 proc. udziałów w projekcie. Powodzenie przedsięwzięcia może zwiększyć wartość skonsolidowanych aktywów netto BBI Development o 20-35 proc. - poinformował w rozmowie z PAP Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

"Wchodzimy w inwestycję na jednej z najlepszych działek w Warszawie - teren pod domem handlowym Sezam na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Zawarliśmy umowę z renomowaną spółdzielnią WSS Społem Śródmieście na realizację w tym miejscu 12.500-13.000 mkw powierzchni biurowej i handlowej" - powiedział PAP Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

"Docelowo obejmiemy 33 proc. udziałów w przedsięwzięciu. Jest to rentowny projekt i kiedy zostanie zrealizowany powinniśmy zwiększyć wartość skonsolidowanych aktywów netto o 20-35 proc." - dodał.

BBI Development zaangażuje w projekt głównie swoje kompetencje."Z naszej strony będziemy wkładać głównie kompetencje naszej spółki zależnej Juvenes, nie będzie to więc projekt dla nas bardzo kapitałochłonny" - powiedział. Zastrzegając, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych kwotach.

Dodał, że obecnie projekt znajduje się na etapie procedury uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy."Wstępnie sądzę, że pod koniec roku będziemy informować o dalszym harmonogramie realizacji tego istotnego dla funduszu przedsięwzięcia" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane