PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Komputronik i C&C Energy: kolejna odsłona sporu

Autor: parkiet.com 27 października 2014 10:08

Piątkowe wydarzenia odbiły się na notowaniach Komputronika. Sąd Okręgowy w Szczecinie nakazał wstrzymać wykonanie uchwał ostatniego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy C&C Energy. To uderzenie w Komputronika - pisze Parkiet.

Wojna między C&C Energy a Komputronikiem zaczęła się kilka lat temu. Jak podaje Parkiet, do jednego z najpoważniejszych starć doszło 10. października br. Wtedy to odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki C&C, podczas którego obecni byli tylko przedstawiciele Komputronika. Wymienili oni radę nadzorczą, która z kolei odwołała zarząd firmy.
Wyrok sądu może potwierdzać argument zarządu C&C Energy, według którego WZA było zorganizowane nielegalne a nowy zarząd został wybrany bezprawnie. Brakuje także akceptacji dla ugody, którą nowy zarząd zawarł w sporze z Komputronikiem. Chodzi o porozumienie, zgodnie z którym polska sieć handlowa przejęłaby nieruchomości za ponad 60 mln złotych.

C&C Energy złożyła w związku z ugodą zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem starego zarządu to nielegalne działanie mające na celu wyrządzenie szkód firmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane