PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Komputronik optymalizuje sieć sprzedaży. Planuje otwarcie formatu Megastrore w Poznaniu

Property News 24 czerwca 2013 13:09

Komputronik optymalizuje sieć sprzedaży. Planuje otwarcie formatu Megastrore w Poznaniu

W 2012 roku Komputronik optymalizował sieć sprzedaży, w wyniku czego salony usytuowane w mniej atrakcyjnych lokalizacjach (w małych lub starszych centrach handlowych, przy ulicach o niższej atrakcyjności handlowej) zostały zredukowane, zmienił się ich model zarządzania na agencyjny, bądź zostały przeniesione do nowych lokalizacji.

Pod koniec kwietnia 2013 roku Komputronik otworzył w CH Jupiter w Warszawie pierwszy w Polsce salon Komputronik Megastore. Otwarcie kolejnego Komputronik Megastore, w Poznaniu, może nastąpić jeszcze w tym roku. Komputronik podpisał w czerwcu tego roku z Terg S.A., właścicielem elektromarketów Media Expert oraz operatorem sklepu internetowego, umowę o ścisłej współpracy handlowej, tym samym tworząc największą w Polsce grupę sprzedawców elektroniki.

- Duży wpływ na wyniki finansowe Komputronik SA, wypracowane w omawianym okresie sprawozdawczym miało wprowadzenie pod koniec października ubiegłego roku agresywnej polityki cenowej, która głównie polegała na zróżnicowaniu cen w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych. Przyczyniło się to do przejściowego obniżenia rentowności w okresie listopad - grudzień 2012 r. (w porównaniu z rokiem 2011), jednak zaowocowała intensywnym wzrostem sprzedaży w kanale e-commerce i pozytywnym odbiorem przez klientów. W pierwszym kwartale po wprowadzeniu nowej polityki cenowej, poprawił się wynik netto apółki (skorygowany o zdarzenia jednorazowe) wyniósł 1,0 mln PLN (analogiczny kwartał poprzedniego roku zamknął się stratą -2,8 mln PLN) - skomentował Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Grupa Komputronik wypracowała w roku obrotowym 2012/2013 (czyli w okresie 1.04.2012 - 31.03.2013) przychody w wysokości ponad 1,24 mld zł, czyli wyższe o 21,8 proc. od osiągniętych rok wcześniej i najwyższe w dotychczasowej historii firmy. Zysk operacyjny grupy przekroczył w tym okresie poziom 8,8 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 2,5 mln zł. Spółka konsolidująca Grupę - czyli Komputronik SA wypracowała 4,5 mln PLN zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Semment 2013-06-29 10:51:48

  skoro ten w warszawie megastore się sprawdził to trzeba iść za ciosem, byłem w salonie w wawie i mi się taka opcja podoba, solidny wybór sprzętu, można przetestować i kupić od reki na miejscu, sporo sprzedawców do pomocy, jest fajnie i oby tak dalej

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,34

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane