PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Komputronik z mniejszym zyskiem rdr.

Autor: dlahandlu.pl 22 czerwca 2016 12:04

W ciągu 12 miesięcy Grupa Kapitałowa Komputronik wypracowała przychody na poziomie 2,1 mld zł (spadek o 6,1%), przy wzroście o 5,6% zysku na sprzedaży, który wyniósł 180 mln zł. Ostatni rok to: uruchomienie magazynu centralnego, otwarcia salonów i poszerzanie oferty produktowej o nowe kategorie.

W roku obrotowym, rozpoczętym 1 kwietnia 2015 roku, spółka Komputronik wypracowała zysk netto na poziomie 9,7 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 13,8 mln zł, natomiast zysk brutto 10,1 mln zł. W 2015 roku Spółka odnotowała wzrost kosztów sprzedaży o 9,8% (10,2 mln zł) w porównaniu do poprzedniego okresu. Podyktowane było to zwiększeniem kosztów zmiennych, zależnych od wolumenu obrotów: prowizje transakcyjne (dla sieci agencyjnej i innych odbiorców), prowizje handlowe dla partnerów na rynku e-commerce i eksportowym, a także koszty marketingowe. Zwiększone koszty sprzedaży wpłynęły na obniżenie zysku netto Grupy do poziomu 12 mln zł wobec 20,3 mln zł rok wcześniej.

Komputronik kontynuuje konwersję sieci salonów franczyzowych w salony agencyjne, dzięki czemu będą one mogły uzyskać silniejszą pozycję na lokalnych rynkach. W ramach długoterminowej strategii wprowadzane są też zmiany w sieci salonów, w postaci ich relokacji do atrakcyjniejszych lokalizacji oraz powiększenia powierzchni, co pozwala na poszerzenie ekspozycji o nowe kategorie produktowe. Największą inwestycją w tym zakresie było przeniesienie stołecznego salonu Megastore oraz uruchomienie w Warszawie salonu outlet. Jest to drugi taki punkt w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane