Komputronik zawarł ugodę z Clean and Carbon Energy

Autor: dlahandlu.pl 9 listopada 2017 17:04

Grupa Komputronik zawarła w formie aktu notarialnego kompleksową ugodę, która reguluje kwestie sporne z Clean and Carbon Energy SA oraz powiązanymi spółkami i osobami. Zawarta ugoda pozwoli zakończyć wieloletnie spory, które toczyły się pomiędzy Grupą Komputronik a pozostałymi podmiotami.

W ocenie stron ugody, w jej ramach osiągnięto zrównoważone rozliczenia gospodarcze. - Zakończenie wieloletniego sporu pomiędzy Grupą Komputronik a Clean and Carbon Energy SA pozwoli nam znacząco obniżyć koszty obsługi prawnej. Przede wszystkim jednak, dzięki zawartej ugodzie, będziemy mogli w najbliższym czasie skoncentrować się na rozwoju naszej podstawowej działalności. Cieszą nas także liczne sygnały od partnerów z rynku finansowego, którzy to pozytywnie oceniają zarówno fakt, jak i kształt zakończenia sporów – komentuje Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik SA.

W 2008 roku Komputronik SA przejęła pakiet kontrolny spółki Karen Notebook SA. Wówczas, niedługo po debiucie giełdowym, planowano szybki wzrost sprzedaży, do którego miało dojść dzięki wejściu w posiadanie dużej sieci salonów zlokalizowanych m.in. w najpopularniejszych wtedy centrach handlowych. Dwa lata od rozpoczęcia łączenia sieci Komputronik i Karen, który odbywał się poprzez przenoszenie sieci sklepów oraz oznaczanie ich logo Komputronik, spółka była gotowa do zbycia posiadanego pakietu kontrolnego spółki Karen.

W 2010 roku zawarto umowę inwestycyjną, na mocy której kontrolę nad spółką przejęła kontrolowana przez Stanisława Paszyńskiego Texass Ranch Company. Umowa miała charakter złożony i zakładała, że Grupa Komputronik otrzyma zapłatę w trakcie dwóch miesięcy/lat od zawarcia pierwotnej umowy. W międzyczasie okazało się, że kupujący nie zamierza się rozliczyć, zatem Komputronik SA rozpoczęła proces zabezpieczania i prób odzyskania należnej zapłaty. Wtedy też rozpoczął się spór pomiędzy Komputronik SA a Clean and Carbon Energy SA, który nieprzerwanie trwał aż do 7 listopada 2017 roku.

Spór próbowano w polubowny sposób zakończyć w 2014 roku, kiedy Grupa Komputronik przejęła ponownie kontrolę nad spółką Karen (już pod nazwą Clean and Carbon Energy SA) i wkrótce zawarła kompromisową ugodę z jej nowymi władzami. Stanisław Paszyński wraz z akcjonariuszami podważyli jednak zawarty z Zarządem Clean and Carbon Energy SA kompromis oraz blokowali wykonanie zapisów ugody.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8509

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane