Koncept "Piotr i Paweł po drodze" to strategiczny projekt

www.portalspozywczy.pl 30 listopada 2017 14:26

Koncept "Piotr i Paweł po drodze" to strategiczny projekt Robert Krzak, prezes Forum Polskiego Handlu oraz Członek Rad Nadzorczych w sieci Piotr i Paweł. Fot. PTWP

Rozpoczęliśmy w tym roku dość strategiczny projekt dla obu stron, zarówno dla British Petroleum jak i dla sieci "Piotr i Paweł" dotyczący nowego konceptu stworzenia sklepów convenience na stacjach benzynowych – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Robert Krzak, prezes Forum Polskiego Handlu oraz członek rad nadzorczych w sieci Piotr i Paweł.

– Jesteśmy dumni, ponieważ zostaliśmy wybrani przez naszego partnera brytyjskiego jako partner na rynku polskim. W różnych krajach europejskich BP wybiera sobie jednego partnera, my staliśmy się ich partnerem. Mamy na dzisiaj otwarte trzy sklepy – to są sklepy testowe, pilotażowe – w Warszawie, w Poznaniu i w Krakowie, gdzie testujemy akceptację klientów co do konceptu sklepu, jak i do asortymentu, który jest tam sprzedawany – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Robert Krzak, prezes Forum Polskiego Handlu oraz członek rad nadzorczych w sieci Piotr i Paweł.

– Chcemy się odróżnić od dzisiejszych konceptów, dać dużo możliwości produktów zgodnych z obecnymi trendami, czyli ready to eat meals, convenience. Chcemy, aby przejeżdżający klienci nie tankowali tylko benzyny, tylko żeby kupowali również wysokiej jakości produkty spożywcze do bezpośredniego spożycia w domu – mówi Robert Krzak.

Czy ta współpraca to odpowiedź na obecne trendy konsumenckie? – Myślę, że w odniesieniu do asortymentu próbujemy odpowiedzieć na trendy konsumenckie. Z punktu widzenia sieci "Piotra i Paweł" jest też ważna dodatkowa możliwość zauważenia naszej marki. Tworzymy nową markę, która nazywa się "Piotr i Paweł po drodze". Na tych samym stacjach benzynowych istnieją trzy brandy: BP, Wild Bean Cafe i "Piotr i Paweł po drodze" – współpraca z takimi partnerami to dla nas duże wyróżnienie. Mam nadzieję, że po okresie testowym, będziemy zwiększać liczbę tych sklepów – wyjaśnia.

Jakie plany ma sieć Piotr i Paweł na 2018 rok? – "Piotr i Paweł" rośnie w swoim stałym tempie, otwieramy ok 10 nowych sklepów co roku, staramy się wybrać najlepsze lokalizacje. W tym roku przejęliśmy 5 lokalizacji po firmie Alma, nie mamy planów przejmować kolejnych lokalizacji. W przyszłym roku będziemy szukać lokalizacji przede wszystkim w dużych miastach, ponieważ to najlepszy rynek dla naszych produktów i sklepów, najlepsza baza klientów. Będziemy się starali w 2018 r. otworzyć 10 sklepów – mówi Robert Krzak.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Malta 2017-12-06 16:52:34

  Nie zamierzają płacić, bo z czego. Towaru w magazynach nie ma, ratują się zakupami z tradycji, ale nie za bardzo są chętni do współpracy. Hermes wypowiedział albo obciął limity o 80%, co jeszcze ich dobiło. Teraz to już tylko modlitwa i cud im został. Kula śniegowa już się rozkręca.

 • Gonzo 2017-12-03 10:28:52

  Powtorka z Almy sie szykuje.

 • gapcio 2017-12-01 21:42:11

  w firmie jak na ruskim filmie , łeb mu urwało a on dalej biegnie i woła UUUURRRAAAA

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane