PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Koncerny FMCG zapłacą 950 mln euro za zmowę cenową

Autor: PAP/gazeta.pl 18 grudnia 2014 16:51

Koncerny FMCG zapłacą 950 mln euro za zmowę cenową

Spotykali się regularnie w restauracjach, by ustalać ceny i podwyżki. Urząd monopolowy był bezlitosny. Znane koncerny, m.in. Colgate-Palmolive, Procter & Gamble i Unilever, muszą zapłacić łącznie ok. 950 mln euro kary za zmowę cenową.

Francuski urząd antymonopolowy poinformował w czwartek o nałożeniu kar o łącznej wysokości ok. 950 milionów euro na 13 producentów za zmowę cenową dotyczącą takich artykułów, jak szampony, pasty do zębów i detergenty.

Wśród ukaranych są amerykańskie firmy Colgate-Palmolive, Procter & Gamble oraz Sara Lee, angielsko-holenderski koncern Unilever i brytyjski Reckitt Benckiser.

Poinformowano, że chodzi o zmowę cenową z lat 2003-06. Przedstawiciele ukaranych obecnie firm spotykali się regularnie, by ustalać ceny i koordynować ich podwyżki. Czasem były to tajne spotkania w restauracjach, korzystano też z korespondencji na adresy prywatne.

Agencja Associated Press pisze, że kilka firm zostało potraktowanych łagodniej niż inne, ale nie wymienia ich ani nie podaje przyczyn. Siedem z ukaranych firm nie kwestionowało ustaleń urzędu antymonopolowego i zobowiązało się do przestrzegania prawa w przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • lewar 2015-03-09 14:54:17

    Pani która karała cwaniaków musiała odejść.

    Mamy być otwarci dla obcych.

  • b prac. marketu 2014-12-20 02:42:19

    A co z naszymi cwaniakami????

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane