Konfederacja Lewiatan o podatku handlowym

Autor: dlahandlu.pl 9 czerwca 2016 14:17

- Podatek narusza swobodę przedsiębiorczości i przepisy dyrektywy VAT i akcyzowej. Jest również sprzeczny z regulacjami dotyczącymi pomocy publicznej – uważa Konfederacja Lewiatan.

- Nałożenie dodatkowego podatku na największe przedsiębiorstwa spowoduje zmniejszenie efektywności całego sektora handlu detalicznego i w konsekwencji wzrost cen, spowolnienie wzrostu wynagrodzeń i pogorszenie warunków pracy osób pracujących w handlu oraz zmniejszenie zwrotu z kapitału zainwestowanego w tym sektorze – mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

- Akcjonariusze przedsiębiorstw handlowych obciążonych dodatkowym podatkiem nie zaakceptują znacznego zmniejszenia zwrotu z zainwestowanego kapitału i wzmocnią presję na zarządy, aby zwiększyły przychody i zmniejszyły koszty. Podatek zostanie więc częściowo przerzucony na konsumentów, w wyniku wzrostu cen, częściowo na pracowników sieci handlowych, w wyniku spowolnienia podwyżek wynagrodzeń, a częściowo na dostawców towarów i usług, w wyniku twardszych negocjacji. Będziemy mieli do czynienia z destabilizacją relacji handlowych uciążliwą i kosztowną dla wszystkich kooperujących przedsiębiorstw oraz konsumentów – dodaje Jeremi Mordasewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ivia 2016-06-13 08:07:15

  do Zatroskany - dominacja zagranicznych sieci handlowych się nie skończy, sieć zarobi tyle ile miała zarobić a zapłacą za to konsumenci i pracownicy, niestety taka prawda

 • Franczyzobiorca 2016-06-12 22:23:50

  Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan to organizacja wroga dla Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, gdyż Konfederacja popiera sieci zachodnie, a Polska Sieć Handlowa Lewiatan skupia wyłącznie polskie sklepy.

 • zdenerwowany :) 2016-06-11 22:41:33

  do ZATROSKANY.... fajnie by było gdyby pisząc takie pierdoły umiał byś odróżnić KONFEDERACJĘ PRACODAWCÓW PRYWATNYCH LEWIATAN od POLSKIEJ SIECI HANDLOWEJ LEWIATAN... ale uproszczę ci to ponieważ może to być dla ciebie zbyt duży wysiłek intelektualny... jest to po prostu zbieżność nazw z którą kiedyś PSH Lewiatan walczył jako zastrzeżona nazwa, ale niestety przegrał w sądzie....

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,69

 • Min

  3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane