Konfederacja Lewiatan: Propozycja PiS ws. hipermarketów wprowadzi podwójne opodatkowanie

Autor: www.dlahandlu.pl 21 października 2015 13:13

Zdaniem Konfederacji Lewiatan propozycja PiS ws. opodatkowania sieci handlowych złamie przejrzystość systemu podatkowego od działalności gospodarczej i wprowadzi podwójne opodatkowanie - od dochodów i od obrotu.

Ponadto, według organizacji jest to niebezpieczny precedens otwierający możliwość „zasypywania dziury” budżetowej podatkiem obrotowym (dziś sieci, a co jutro?). Ponadto opodatkowanie sieci spowoduje wzrost cen produktów, szczególnie dóbr podstawowych, który uderzy głównie w najbiedniejszych oraz presję na obniżkę cen produktów dostarczanych przez mikro, małe i średnie firmy do sieci handlowych.

Jak wyliczyła Konfederacja Lewiatan, bezpośrednie koszty obietnic wyborczych dla firm i banków mogą wynieść ok. 7,5 mld zł, a korzyści 0,5 mld zł. Jednocześnie najważniejsze obietnice mogą kosztować budżet państwa ok. 50 mld zł, przy dodatkowych wpływach - dodatkowych podatkach od firm i banków - w wysokości 7,5 mld zł
- Propozycje większości partii, także PO i PiS, trudno nazwać programami, to raczej loteria obietnic wybranych przez spin doktorów jako przynęta na wyborców. Praktycznie żadne ugrupowanie - poza być może Nowoczesną - nie zaoferowało programu, który byłby jednoznacznie dobry dla gospodarki - ocenia Konfederacja Lewiatan.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    14,83

  • Min

    9,45

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane