Konfederacja Lewiatan za dwiema wolnymi niedzielami dla pracowników handlu

Autor: Konfederacja Lewiatan 6 września 2017 17:14

Konfederacja Lewiatan proponuje, aby zagwarantować pracownikom handlu, obligatoryjnie dwie wolne niedziele w miesiącu – czyli dwukrotnie więcej niż obecnie – dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.

Przedstawiciele branży handlowej podtrzymują wspólne stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedziele wypracowane kilka tygodni temu. Wówczas zaproponowali trwałe rozwiązanie, chroniące zarówno pracowników, konsumentów, jak i polski handel, polegające na przyznaniu pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu. Byłoby to możliwe dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy - informuje Konfederacja Lewiatan.

– Już teraz 90 proc. pracowników w handlu sieciowym i sieciach kupieckich zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę – stąd najlepszym gwarantem ich czasu wolnego będzie modyfikacja  Kodeksu pracy. - To jedyne rozwiązanie zabezpieczające wszystkie strony – zarówno pracowników, konsumentów, jak i przedsiębiorców – mówi Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gram 2017-09-06 20:49:24

  Co z tego ze kodeks pracy i tak 2 niedziel wolnych nie bedzie.Takie rozwiazanie nie jest uczciwe bo pracodawca tak to obejdzie.Da ci wolna niedziele ale do pracy tak bedziesz musial przyjsc.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,27

 • Min

  4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane