PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Konflikt Danone z Kauflandem

Autor: wyborcza.biz 15 czerwca 2012 11:47

Konflikt Danone z Kauflandem

"Drodzy klienci, ponieważ firma Danone nie dostarcza wszystkich swoich produktów po atrakcyjnych cenach, proponujemy w zamian produkty innych firm" - to fragment najnowszej gazetki promocyjnej firmy Kaufland - ujawnia wyborcza.biz.

Przemysław Pohrybieniuk, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju firmy, w oświadczeniu przesłanym do wyborcza.biz napisał, że informacje Kauflandu są "nieprawdziwe".

"Zamieszczona reklama jest nieprawdziwa, nieetyczna i stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. Danone zwrócił się do Kaufland o wycofanie reklamy" - pisze Pohrybieniuk.

Dalej przedstawiciel koncernu wylicza, że warunki handlowe dla swoich kontrahentów ustala, biorąc pod uwagę "wielkość obrotów, formułę sklepów i działania promocyjne".

To nie pierwsze tego typu starcie między oboma koncernami. Na początku roku obie firmy zderzyły się w sklepach w Czechach. Danone zagroził wtedy, że skoro nie mogą się dogadać w sprawie warunków handlowych, to wycofa dostawy swoich produktów z tej sieci.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • blogkupca.pl 2012-06-18 09:20:39

  O tym szantażu poczytajcie jutro na blogu. Szczególnie Ci co tak pieją, gdy im się marketu nie wybuduje pod nosem. Myślę że odrobina kilku słów niektórym dobrze zrobi. Polecam.

 • Klientka 2012-06-15 18:42:38

  Firma Danone mogła być dumna ze swoich produktów w Polsce 20 lat temu, bo dokładnie w 1992 r.otworzyła swoją fabrykę w Warszawie.

  Ale konkurencja nie śpi !

  Obecnie Danone ma wielu konkurentów na rynku, których produkty mają nie gorsze walory smakowe a niektóre nawet zdecydowanie lepsze.Dlatego nasuwa się pytanie - skąd te zawyżone ceny Danone?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,55

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane