PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Koniec pomyłek przy kasie. Tesco wprowadza elektroniczne etykiety w kolejnych sklepach

Autor: www.dlahandlu.pl 16 września 2013 12:51

Koniec pomyłek przy kasie. Tesco wprowadza elektroniczne etykiety w kolejnych sklepach

W kolejnych sklepach Tesco zaczynają pojawiać się elektroniczne etykiety cenowe. Jak informuje sieć, wkrótce dotychczasowe, papierowe "cenówki"zostaną zastąpione przez elektroniczne wyświetlacze z cenami produktów. Elektroniczne etykiety cenowe ESEL („Electronic Shelf Edge Label") funkcjonują już w 90 sklepach, a ich łączna ilość w całej sieci Tesco przekracza... 1,3 miliona. Nowe oznaczenia zawierają informację o cenie produktu oraz jej przeliczenie na kilogram czy litr. Poza ceną, elektroniczne wyświetlacze opisują produkt jako „nowość" lub „promocję".

Piewsze wdrożenia były testowane w hipermarkecie w Nowym Sączu, Krakowie przy ul. Welickiej, supermarkecie w Kłaju i Zabierzowie niedaleko Krakowa. Od lipca nowe etykiety cenowe zaczęły pojawiać się stopniowo w kolejnych sklepach.

- Wiemy, że zmiana cen przy kasach to kwestia kilku sekund, ale wymiana oznaczeń cenowych wymaga przygotowań: wydruku, umieszczenia ich na listwie przy półce, a na końcu jeszcze sprawdzenia. A to wszystko wymaga czasu. Tymczasem w przypadku etykiet elektronicznych wszystkie zmiany zachodzą natychmiastowo. Klienci mają zatem pełną gwarancję, iż cena przy półce zawsze zgadza się z cenami przy kasie, a tym samym - na paragonie. Elektroniczne cenówki, podobnie jak ich klasyczne odpowiedniki, zawierają informację o cenie produktu oraz jego cenie w przeliczeniu na kilogram czy litr. Dzięki temu możemy łatwo porównać ceny podobnych artykułów o różnej wadze czy pojemności. Elektroniczne wyświetlacze prezentuję nie tylko cenę, ale i opisują produkt jako nowości, czy promocję - przekonuje Tesco.

Jak już pisaliśmy, koszt wdrożenia nowego rozwiązania to kilkadziesiąt milionów złotych

W systemie „ESEL" elektronika idzie w parze z ekologią. Dzięki elektronicznym wyświetlaczom w dużym stopniu zostaje ograniczona konieczność drukowania, a to oznacza mniejsze zużycie tonerów i, przede wszystkim, papieru.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MaXciej 2013-09-22 23:42:14

  Ostatnio korzystam po prostu z mobilnej appki i skanuję sobie jak nie jestem pewny ceny. Kiedyś to było nie do pomyślenia, a teraz działa i się sprawdza (leroy, piotr i paweł, tesco).

 • Szymon 2013-09-17 15:58:48

  Teraz jak bedziesz chciał zrobić reklamację po odejsciu od kasy to ktoś szybko zmieni w sytemie cenę i nie bedzie dowodu do reklamacji

 • mw 2013-09-17 10:59:08

  Brawo Tesco - bo proszę mi wierzyć że niezgodności przy kasie w waszej sieci mam już dość. GRATULUJĘ prezesowi Tomaszewskiemu za prowadzenie firmy z postępem światowym.Miło było kiedyś pracować w tej firmie szkoda że się już skończyło.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane